Kustības sāpošām gūžu locītavām 0
“Kādi vingrojumi var palīdzēt sāpošām gūžas locītavām?” Maija
Ir grūti atbildēt uz šo jautājumu, jo pietrūkst svarīgas informācijas par vecumu, sāpju ilgumu un raksturu (pastāvīgi, kāpjot pa kāpnēm vai no rīta pēc pamošanās), sāpju cēloni, diagnozi utt.
Klīnikas “Premium Medical” fizioterapeite Sanita Ārgale iesaka vingrojumus katram individuāli atkarībā no sāpju lokalizācijas un veida, lai sasniegtu maksimāli labāko rezultātu. Ir jāstrādā ar gūžas locītavu, vingrojumos ietverot treniņu visai iegurņa muskulatūrai.
Var izmēģināt vairākus vingrojumus.
Stāvus ar vieglu vēzienu paceļ uz augšu ceļgalā saliektu kāju, pēc tam iztaisno, atvēzējot uz aizmuguri. Atkārto 10 reizes pārmaiņus ar vienu un otru kāju.
Stāvus lēnām atvēzē kāju uz sāniem un lēnām atliek atpakaļ. Arī 10 reizes atkārto pārmaiņus ar vienu un otru kāju.
Guļus saliec kājas ceļgalos, starp tiem saspiež vingrošanas bumbu, notur 15 – 20 sekundes, tad atlaiž. Atkārto 10 reizes.
Guļus sasprindzina sēžas muskuļus, paceļ iegurni mazliet uz augšu, notur 15 – 20 sekundes un nolaiž. Atkārto 10 reizes.
Guļus ar ceļgalos saliektām kājām izpilda kustības, kas atgādina velosipēda pedāļu griešanu. Ar vienu un otru kāju veic pa 10 apļiem.
Ja tik daudz reižu atkārtot nav iespējams, vingro tikai līdz sāpju robežai.
Labāk tomēr nepaļauties uz šādu vingrošanu, bet gan apmeklēt fizioterapeitu, kurš ieteiks individuāli piemērotākos vingrojumus un parādīs, kā tos precīzi izpildīt, lai rezultāts būtu pēc iespējas labāks.
Ja sāpes gūžās nepāriet, ieteicams doties pie ģimenes ārsta, kurš nepieciešamības gadījumā nosūtīs pie vajadzīgā speciālista, kurš savukārt noteiks nepieciešamos izmeklējumus sāpju cēloņa noteikšanai, kā arī nozīmēs piemērotākās ārstēšanas metodes.