Foto – Shutterstock

Ko spēj muskuļi 0


Skeleta jeb šķērssvītrotos muskuļus veido dažādas šūnas jeb šķiedras, kas galvenokārt atšķiras pēc enerģētiskās vielmaiņas iespējām. Katrā muskulī ir dažādi šķiedru tipi atšķirīgās proporcijās, kas var mainīties atkarībā no slodzes veida, ilguma un intensitātes. Vai lielos, apjomīgos muskuļos ir arī vairāk enerģijas?

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Lasīt citas ziņas

“Trenējot muskuļu spēku, hantelēm vai svara stienim jābūt vismaz uz pusi smagākam, nekā cilvēks ceļ ikdienā, ideāli, ja tas ir 70–80% no maksimālā svara, ko viņš spēj pacelt. Lai palielinātu muskuļa apjomu, masu, jāpieliek gandrīz maksimāli iespējamais spēks, piemēram, ceļot smagu svara stieni vien dažas reizes. Taču neatkarīgi no tā, vai muskulis apjomā pieaudzis vai ne, treniņi 
vairo muskuļa šķiedru skaitu. Tas nozīmē, ka arī enerģijas būs vairāk. Gan skrienot, gan nodarbojoties ar svarcelšanu, muskuļi kļūs spēcīgāki,” skaidro fizioterapeite Baiba Narvila.

Taču, ja treniņa laikā muskuļus pietiekami neizstiepj, tie zaudē savu spēku, lai gan vizuāli izskatās ļoti lieli un skaisti. Tāpēc daži kultūristi ar uzpumpētiem muskuļiem patiesībā nav nemaz tik lieli spēkavīri. Tas pats sakāms par pārāk izstieptiem muskuļiem – arī tie ir vāji, bez enerģijas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ja spēka treniņi ir ļoti intensīvi, fizioterapeite iesaka tos veikt nevis katru dienu, bet ik pārdienu, lai muskuļi atpūstos un nerastos pārslodze, vai arī ieviest vairāk uz stiepšanos un muskuļu elastību vērstus vingrojumus. Neadekvāti augsta slodze var radīt nogurumu un enerģijas jeb darbspēju kritumu.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.