Kurzemes piekrastē arvien “drūzmējas” augsti ledus krāvumi 3
Vietām Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē saglabājas vairākus metrus augsti ledus krāvumi, un ledus turpina koncentrēties līča rietumos, liecina sinoptiķu un aculiecinieku sniegtā informācija.
Vieni no lielākajiem ledus krāvumiem ir Mērsragā pie bākas un Rojas novada Kaltenē. Ledus krāvumi ir arī Kolkas apkaimē un vietām citviet Ziemeļkurzemes un Zemgales piekrastē.
Saskaņā ar iedzīvotāju vēstīto lielākās ledus kaudzes slejas piecu sešu metru augstumā.
Ledus krāvumi daudzviet izveidojušies nevis pašā krastā, bet gan dziļāk jūrā, un tuvošanās tiem ir bīstama, jo ledus nav drošs.
Ledus krāvumi Kaltenē (Rojas novadā). Runā, ka piecus metrus augsti. Foto no https://t.co/Dk9scDGteT pic.twitter.com/yDYjI9TIHX
— Jānis Trallis (@meteozinas) March 15, 2018
Satelītuzņēmumos redzams, ka ledus gar Latvijas piekrasti stiepjas no Jūrmalas pilsētas rietumiem un Lapmežciema līdz pat Ovišragam Ventspils novadā. Kurzemes ziemeļos ledus ir gan Rīgas līcī, gan Irbes jūras šaurumā.
Rīgas līcī un Irbes šaurumā darbu turpina ledlauzis “Varma”. Problēmas kuģiem galvenokārt sagādā ledus sablīvējumi starp Kurzemi un Roņu salu, liecina informācija portālā “MarineTraffic”.
Piektdien un sestdien ziemeļaustrumu vēja ietekmē ledus turpinās blīvēties pie Kurzemes piekrastes, savukārt svētdien un pirmdien gaidāmais rietumu vējš ledus gabalus var iepūst dziļāk Rīgas līcī. Nākamās nedēļas gaitā ledus var sasniegt Vidzemes piekrasti.
Ziemeļjūrā un Baltijas jūras dienviddaļā ilgstoši pūšot spēcīgam austrumu vējam, pazeminājies ūdens līmenis. Latvijas piekrastē tas noslīdējis 30-50 centimetru zem vidējā rādītāja, un zems ūdens līmenis jūrā saglabāsies līdz nedēļas beigām.
Ledus krāvumi pie Mērsraga bākas, foto no https://t.co/rPvB3gnQEz pic.twitter.com/5OOwJHLCxE
— Jānis Trallis (@meteozinas) March 15, 2018