Foto: Shutterstock

Kurzemes pašvaldības aicina VM rast risinājumu ģimenes ārstu un bērnu zobārstniecības pakalpojumu pieejamībai 0

Kurzemes pašvaldības aicina Veselības ministriju (VM) rast risinājumu ģimenes ārstu un bērnu zobārstniecības pakalpojumu pieejamībai, aģentūru LETA informēja Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Homka.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Lasīt citas ziņas

Šī gada 28. augustā Kuldīgā Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes locekļi vērtēja pirmajā pusgadā paveikto, kā arī tikās ar VM valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško un valsts sekretāra vietnieces veselības politikas jautājumos pienākumu izpildītāju Līgu Šernu, kuras informēja par veselības nozares aktualitātēm.

Plašākas diskusijas izvērtās, pārrunājot jautājumus par ģimenes ārstu pieejamības uzlabošanu reģionā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pašvaldību vadītāji, minot piemērus, izteica priekšlikumus problēmu risinājumiem, aicinot ministriju atbalstīt un atvieglot nosacījumus ģimenes ārstu praksēm, atbalstot arī izbraukuma ārstu prakses iespējamību.

Pēc Homkas teikta, VM pārstāves skaidroja, ka iespēju robežās problēmas tiek risinātas, tomēr nereti diskusijas ar nozares pārstāvjiem ieilgst.

Lejaskurzemes pašvaldības aicināja VM aktīvāk risināt problēmu bezmaksas bērnu zobārstniecības pieejamībai reģionā. Pašlaik tiekot meklēti risinājumi un mehānismi, kā Liepājas puses zobārstus ieinteresēt sniegt bērnu zobārstniecības valsts apmaksāto pakalpojumu, tomēr risinājuma vēl nav, atzinušas VM pārstāves.

Ilustratīvs foto.
Foto: Shutterstock

Runājot par reģiona slimnīcu funkcijām un finansējuma sadali, ministrijas pārstāves iepazīstināja ar plānoto slimnīcu “3+3” modeli, kas paredz trīs lielās slimnīcas Rīgā un vēl trīs lielās slimnīcas reģionos – Liepājā, Daugavpilī un Vidzemē, kur par vietu vēl skaidrības nav.

“3+3” slimnīcu modelis paredz lielajās slimnīcās maksimāli plašu speciālistu un sniegto pakalpojumu klāstu, nodrošinot augstas kvalitātes pakalpojumu un tehnoloģiju pieejamību, pārējās reģionu slimnīcās saglabājot ikdienā nepieciešamo speciālistu un pakalpojumu klāstu, nodrošinot tikai tos pakalpojumus, kurus tās var sniegt pietiekamā kvalitātē. VM ieskatā, tas veicinās slimnīcu darba efektivitāti un attīstību, piedāvājot pacientiem kvalitatīvu veselības aprūpi, sacīja Homka.

Kurzemes plānošanas reģions ir viens no pieciem plānošanas reģioniem, kas izveidots 2006.gada jūnijā ar mērķi – nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību.

Tas apvieno 20 pašvaldības: 18 novadus – Alsungas, Aizputes, Brocēnu, Dundagas, Durbes, Grobiņas, Kuldīgas, Mērsraga, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rojas, Rucavas, Saldus, Skrundas, Talsu, Vaiņodes un Ventspils novadi, kā arī divas republikas līmeņa pilsētas – Liepāju un Ventspili.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.