Foto – Shutterstock

Kurus augus augus jātur goda vietā, atklāj zinātāji Vija Eniņa un Artūrs Tereško 0

Vērtīgs mājas aptieciņas papildinājums ir dabā rodamie dziedināšanas līdzekļi. Ir ļaudis, kuri mācās iztikt gandrīz ar to vien un, cik vien iespējams, neķeras pie gatavo zāļu produkcijas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Augu viedie pazinēji Vija Eniņa un Artūrs Tereško stāsta, kurus augus noteikti derētu turēt aptieciņā goda vietā un kā tos labāk izmantot.

Nav jābažījas, ja kaut ko neesat paspējuši sarūpēt. Arī augustā ir gana daudz vācamu ārstniecības augu. Turklāt vērtīgo asinszāli, pelašķi, sarkano āboliņu, ceļmallapu un citus augus var vākt atālā, kad tie atkal atauguši pēc nopļaušanas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Artūrs Tereško vērš uzmanību uz dažām neprecizitātēm dziedniecisko augu pagatavošanā: “Itin bieži, gatavojot tēju vai uzlējumu, tiek pielikts pārāk daudz ārstniecības auga – sak, labāk vairāk… Tomēr pārāk liela koncentrācija veselībai nedod vairāk labuma, tāpēc labāk ievērot uz tējas paciņas vai ārstniecības augu grāmatā ieteiktās attiecības.

Vēl viena kļūda – izvilkumā pārāk ilgi turēti augi. Tējā, ko laikus nenokāš, samazinās veselīgās vielas, var teikt, ka tās sairst, bojājas. Līdzīgi kā augi, ko atstājam uz lauka, pēc laika sāk vīst un pūt. Krūzē, kur ir tējas biezumi, šie procesi sākas aptuveni pēc 2–3 stundām.

Ja tējas maisījumā ietilpst saknes, mizas, ogas, sēklas un cietas lapiņas, ieteicams pagatavot novārījumu – drogas vispirms aplej ar vēsu ūdeni, apmaisa, uzliek vāku un ļauj ievilkties 6–8 stundas. Pēc tam uz uguns vāra piecas minūtes, aptuveni pusstundu ļauj ievilkties un nokāš.”

Vijas Eniņas labais ducis
Farmācijas doktore un augu pētniece Vija Eniņa iesaka savu labo duci, augu drogas, kas der gan ikdienas zāļu tējai, gan vajadzības gadījumā dažādu veselības problēmu mazināšanai.
1. Ārstniecības kumelītes
2. Piparmētras
3. Pelašķi
4. Rasaskrēsliņi
5. Liepziedi
6. Upenes
7. Pīlādži
8. Raudenes
9. Pienenes
10. Asinszāles
11. Kliņģerītes
12. Ceļtekas

Plašāk par noderīgajiem augiem un citu interesantus ieteikumus mājas aptieciņai lasiet žurnāla 36,6 °C augusta numurā vai žurnāla elektroniskajā versijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.