Foto – Shutterstock

6 pretsaaukstēšanās līdzekļu plusi un mīnusi. Un kad no to lietošanas jāatturas 0

Stiprinām imunitāti

Deguns tek, rīkles galā sāp un knieš tā, ka jāklepo, galva smaga… Roka tā vien stiepjas pēc ātrās palīdzības – bezrecepšu pulverīša vai tabletes, kas visus netīkamos simptomus kā slaucīt aizslaucīs. Speciālisti gan brīdina, ka tiem nevajadzētu būt pirmajai izvēlei, jo arī šiem medikamentiem var būt nevēlamas blaknes, taču, ja izlemts lietot, der ieskatīties sastāvā, nevis ķert pirmo, kas pa rokai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Lai, sākoties aukstajai sezonai, nebūtu jāpiedzīvo saaukstēšanās, jau kopš rudens sākuma ieteicams stiprināt imunitāti – ģērbties atbilstīgi sezonai, lietot pilnvērtīgu uzturu, nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, ievērot pareizu darba un atpūtas režīmu. Novērtējot savu vispārējo veselības stāvokli, var izvēlēties multivitamīnu preparātus, uzmanību veltot C un D vitamīnam, selēnam, cinkam. Imunitāti stiprina arī ehinācija, citrusaugļi, upenes, bišu produkti (uzmanīgi jālieto alerģiskiem cilvēkiem!), mežrožīšu augļi, ķiploki, ingvers,” uzskaita farmaceite Daina Bulmeistere.

Jāizvērtē simptomi

“Ja slimība jau sākusies, jāizvērtē simptomi un saslimšanas smagums. Ja ir viegla saaukstēšanās, ārstējoties papildterapijai var izvēlēties sviedrējošas zāļu tējas, piemēram, liepziedu, aveņu lapu, rožu augļu tēju, kas ir papildu C vitamīna avots, kā arī karstos dzērienus ar C vitamīnu vai augiem, kas mazina saaukstēšanās simptomus. Jāatceras, ka C vitamīnu saturošos preparātus nedrīkst šķīdināt par 60 grādiem augstākā ūdenī, citādi C vitamīns sašķeļas,” atgādina farmaceite.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Paaugstināta temperatūra ir papildu slodze organismam, tomēr tā ir arī organisma aizsargreakcija. Nav vēlams par katru cenu samazināt paaugstinātu temperatūru, ja tā ir ciešama un neizraisa nopietnus simptomus. Saaukstēšanās laikā nepieciešams ievērot miera režīmu un pietiekami daudz padzerties, jo šķidrums tiek zaudēts svīstot (ar pastiprinātu šķidruma uzņemšanu vajadzētu uzmanīties nieru slimību pacientiem). Vēl jāierobežo sildošās procedūras. Pacientam ir iespēja izvēlēties arī homeopātiskos ārstniecības līdzekļus.”

Ja tējas nelīdz

“Pirms sāk lietot kombinētos ķīmiskos pretsaaukstēšanās līdzekļus, rūpīgi jāizvērtē pacienta sūdzības un simptomi: vai ir paaugstināta temperatūra, vai tā strauji kāpj, kad parādījās saaukstēšanās simptomi, vai pacients sūdzas par kakla sāpēm, vai ir klepus, un kāds tas ir – sauss, kairinošs, ar krēpām, dziļš –, vai ir aizlikts deguns,” stāsta farmaceite, jo precīzs simptomu izklāsts palīdz atrast piemērotāko medikamentu.

! Sākot pretsaaukstēšanās līdzekļu lietošanu, stingri jāievēro lietošanas instrukcija.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.