“Kurš vispār skatās Olimpiskās spēles? Tas ir tāpat, kā skatīties “Dejo Ar Zvaigzni”” – Ralfs Eilands ar savu viedokli satricina soctīklus 205
Pēc tam, kad savdabīgajā Parīzes Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā redzētais raisīja pārdomas un pretrunīgas reakcijas sociālo tīklu lietotāju vidū, mūziķis Ralfs Eilands, kurš nereti pauž savu viedokli par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām, tērzēšanas platformā “X” dalījies ar savu skatījumu, mazliet ironisku, bet diezgan tiešu. “Ziniet, ko es nesaprotu? Kurš vispār skatās Olimpiskās spēles?” Ralfs sāk ierakstu.
Viņš turpina: “Ok, bija atklāšana, par kuru visi vēl turpina dir*ties, bet kas tālāk? Ūdens polo? Loka šaušana? Kurš normāls cilvēks jebkad ir pamodies un tāds: “Hmm, šodien es varētu paskatīties ūdens polo!”? Tas ir tāpat, kā skatīties “Dejo Ar Zvaigzni” — neviens to nedara! Kad pēdējo reizi Tu esi gājis pie biļešu kasēm un teicis: “Man, lūdzu, biļeti uz kāpšanas sporta sacensībām!”? Tieši tā! Nekad!
Es uzskatu, ka Olimpiskajām spēlēm vajag tikai atklāšanu un noslēgumu, un abos pasākumos jābūt vismaz pa vienam Rovana Atkinsona priekšnesumam! Pārējo laiku tie sportisti (bez krievijas. krievija, lai iet dir*t!), lai vicina savus karodziņus un pēc tam tinderojās savā olimpiskajā ciematā! Kaut mēnesi. Man vienalga. Galvenais, lai to nerāda bērniem.
Ziniet, ko es nesaprotu? Kurš vispār skatās Olimpiskās spēles? Ok, bija atklāšana, par kuru visi vēl turpina dirsties, bet kas tālāk? Ūdens polo? Loka šaušana? Kurš normāls cilvēks jebkad ir pamodies un tāds: “Hmm, šodien es varētu paskatīties ūdens polo!”? Tas ir tāpat, kā…
— Ralfs Eilands (@RalfsEilands) July 28, 2024
Cik cilvēku, tik viedokļu. Reakcijas uz Ralfa pārdomām ir daudzējādas – daži viņa teikto uztver kā labu joku, citi Ralfa rakstīto uztvēruši ļoti personīgi un jūtas aizvainoti.
:DDDD … patīk skatīties gan atklāšanas/slēgšanas, gan mieriņa brīžos jebkādu sporta veidu … :)))) un priecājos, ka mēs mākam smieties… tas ir tik forši :)))))))))
— Dace Kalsone (@dacekalsone) July 28, 2024
Tev vispār jūtu nav
— Ģirts Kalniņš (@Gircha) July 28, 2024
Es skatos tikai tos sporta veidus, kas man interesē
— Emily Anna (@thefoxies18) July 28, 2024
Labāk skatīties svešus sporta veidus nekā lētus jokdarus ar vāju humoru.
— Maigonis Vulgaris (@IvaraDels) July 28, 2024
Es agrāk skatījos gan peldēšanu,gan volejbolu. Tam liekulības balagānam šogad – boikots. Nu nevar. Kaut kā pretīgi. Interese un prieks zudis. zinot,kā tur tiek kruķītas lietas.
— Ritvars Džeselets🇺🇦 (@dzeselets) July 28, 2024
Kapec tu izsaki viedokli par lietam kuras tev ir sveshas? Ja kads izsmietu, tiesi taja pasa pasakuma Ukrainas teatra aktierus, tu noteikti citu dziesminu dziedatu. Saksi sportot, varbut sapratisi, cik smags darbs tiek ieguldits, kaut taja pasa loka saushana, ir kas noverte!
— PorzGOD (@Ronalds19158796) July 28, 2024
Skatos, ļoti patīk, interesanti. Skaisti, stipri, veselīgi cilvēki dara kautko labu, pozitīvu un kopā. What’s not to like?
— Anita Dzirne-Irlen (@look4thewoman) July 28, 2024
Varētu pa ltv1 kapusvētkus translēt…
— john (@pachangabro) July 28, 2024
Haaahahahaaa, ekselents komentārs. Bauda lasīt! :)))
— Džons_B 🇱🇻 🇪🇺 (@Termiic) July 28, 2024
Tikmēr Parīzes olimpisko spēļu organizatori svētdien atvainojās tiem, kurus aizskārusi izaicinošā un savdabīgā spēļu atklāšanas ceremonija, tomēr noliedza “jebkādu nodomu izrādīt necieņu kādai no reliģiskajām grupām”, vēsta ziņu aģentūra LETA.
Dažas katoļu grupas un franču garīdznieki pauduši, ka piektdien teātra režisora Tomā Žolī veidotajā pasākumā ir saskatījuši ainas, kurās “izsmieta un apņirgta kristietība”.
Vislielāko kritiku izpelnījušies olimpisko spēļu atklāšanas priekšnesums ar dejotājiem, “drag queen” un dīdžeju izvietojumā, kas imitē Jēzus un viņa apustuļu pēdējo vakarēdienu.
“Skaidrs, ka nekad nebija nodoma izrādīt necieņu kādai no reliģiskajām grupām,” svētdien paziņoja Parīzes olimpisko spēļu preses pārstāve Anna Dešāna.
“Ja kāds ir juties aizskarts, protams, ka mums ir patiešām, patiešām žēl,” viņa piebilda.
Žolī ir noliedzis, ka gandrīz četru stundu ilgās ceremonijas, kas notika Sēnas krastos, scenārijā ir iedvesmojies no Svētā Vakarēdiena.
Režisors sacīja, ka viņa iecere bijusi “plašu pagānu ballīti sasaistīt ar Olimpa dieviem”.
“Manos darbos jūs nekad neatradīsiet vēlmi kādu izsmiet vai nomelnot. Es vēlējos ceremoniju, kas vieno cilvēkus, kas samierina, bet arī ceremoniju, kas apliecina mūsu republikāniskās vērtības – brīvību, vienlīdzību un brālību,” viņš piebilda.
Cits skandalozs ceremonijas mirklis bija, ka Konsjeržērī logā parādījās sieviete, atveidojot Francijas karalieni Mariju Antuaneti un rokās turot asiņainu nocirstu galvu. Šajā ēkā Marija Antuanete tika ieslodzīta pēc 1789.gada Franču revolūcijas. Vēlāk viņai kopā ar vīru Luiju XVI ar giljotīnu tika izpildīts nāvessods.
“Protams, mēs neslavinājām šo nāves instrumentu, kas ir giljotīna,” piebilda Žolī.
Dešāna sacīja, ka pēc olimpisko spēļu organizatoru pasūtījuma grupas “Harris” veikta aptauja liecina, ka Francijas iedzīvotāju attieksme pret atklāšanas ceremoniju ir pārsvarā pozitīva.
Amerikāņu raidorganizācija NBC paziņoja, ka šī ceremonija bija skatītākais olimpisko spēļu sākums kopš Londonas spēlēm 2012.gadā, savukārt Vācijas raidorganizācija ARD ziņoja, ka tā bija skatītākā 20 gadu laikā, kā norādīja Starptautiskās Olimpiskās komitejas pārstāvis Marks Adamss.
Svētdien, otrajā pilnajā olimpisko spēļu dienā, notikumus visā Parīzē klātienē vēro aptuveni 700 000 skatītāju.