Kurš ir valdības vājākais posms? Kurš kritīs pirmais? 30
Skatoties uz ministriem – kurš ir vājākais posms, kurš ir pirmais, kas kritīs, jo teorētiski tiem būtu jābūt cilvēkiem, kas ir rīcībspējīgi, šādu jautājumu uzdeva raidījuma vadītājs.
Vājākais vai kurš kritīs – tās ir divas dažādas lietas, sprieda diskusijas dalībnieki. Vājākais ir satiksmes ministrs Jānis Vintenburgs, bet kritīs veselības ministre Līga Meņģelsone, viņa neizturēs ilgu laiku, tā TV24 raidījumam “Kārtības rullis” minēja Dans Titavs, sabiedrisko attiecību kompānijas “Titava laboratorija” vadītājs.
Savukārt citi sprieda, ka “mēnesis ir tikai pagājis, ka nav ko uzreiz tā – gan jau paspēsim izanalizēt. Vēl pat budžets nav sastādīts, kas, starp citu, ar savu lēno tempu mulsina – tas ir galvenais valsts dokuments, ar ko var kaut ko izdarīt, jo ar naudu var daudz ko ietekmēt,” tā sacīja Jurģis Liepnieks, rakstnieks, politisko procesu apskatnieks.
Aptauja: Sācis sarukt vēlēšanu uzvarētājas partiju apvienības “Jaunā Vienotība” reitings
Trīs mēnešus pēc Saeimas vēlēšanām partiju reitingi liecina, ka sācis sarukt vēlēšanu uzvarētājas partiju apvienības “Jaunā Vienotība” reitings, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.
Savukārt reitings pieaudzis opozīcijā esošajām partijām – “Stabilitātei!” un Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS).
Ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, visvairāk balsu saskaņā ar SKDS aptaujas datiem tiktu atdotas par partiju “Jaunā Vienotība” – 12%, kas ir par 3,3 procentpunktiem mazāk nekā novembrī. Otrajā vietā ierindotos Zaļo un zemnieku savienība, kuras reitings pieaudzis par 1,9 procentpunktiem un sasniedzis 11,4%.
Ar 7,6% trešajā vietā ierindojas partija “Progresīvie”. Par Nacionālo apvienību balsotu 7,2%, bet par “Apvienoto sarakstu” – 6,6%.
Kā beidzamie 5% barjeru pārvarētu partija “Stabilitātei!”, kuras reitings pieaudzis par 1,4 procentpunktiem, sasniedzot 5,8%.
Iespējamais Saeimas vēlēšanu iznākums, ja vēlētāji balsotu kā aptaujā, partijai “Jaunā Vienotība” nestu 18,8%, ZZS – 15,1% un “Progresīvajiem” – 11,7%.
Decembrī vēlēšanās nepiedalītos 10,6% uzrunāto, bet nebija izlēmuši 20,1%.
Ja vēlēšanas notiktu tagad, tad saskaņā ar socioloģisko aptauju datiem, Saeimas sastāvs maz atšķirtos no 1.oktobrī ievēlētā parlamenta.
SKDS decembra aptaujā piedalījās 1785 Latvijas pilsoņi visos reģionos.
Vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza “Jaunā vienotība”, kura 14.Saeimā ieguvusi 26 mandātus, tai seko Zaļo un zemnieku savienība ar 16, “Apvienotais saraksts” ar 15, Nacionālā apvienība ar 13, “Stabilitātei!” ar 11, “Progresīvie” ar 10 un “Latvija pirmajā vietā” ar deviņiem mandātiem.