Kurš granulu katls labāks? 0

“Ar ko atšķiras biomasas granulu katli no parastajiem granulu apkures katliem?” 
Arvīds Zvejniekciemā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Koka granulas iegūst, sapresējot lielā spiedienā smalkas skaidas līdz 40 mm garos stienīšos. Biomasas granulas izgatavo no lauksaimniecības produktiem un ražošanas atkritumiem. Latvijā varot iegādāties salmu, auzu un kūdras granulas.

Koka granulu sadedzināšana katlā notiek, ar gliemezi caur drošības vārstu tās papildinot kurtuvē nepieciešamajā daudzumā. Biomasas apkures katliem ir līdzīgs uzbūves princips. Koka granulu katlus kurinot ar biomasas granulām, veidojas sakušņi, kas apaug ap degli, un tas bieži jātīra. Tādēļ dažiem moderniem biomasas sadedzināšanas katliem nav degļa un sakušņi netraucē iekārtas darbībai. Apvienotajiem (malkas + granulu) katliem ir viena kurtuve, tikai malku tajā ievieto pa speciālām durtiņām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dažādu marku biogranulu katliem ir atšķirības. Piemēram, “OPAP” Biopel Woody izmanto koksnes, kūdras, zāles, salmu un niedru biogranulas. Beidzoties sezonai, obligāti jāiztukšo granulu tvertne un jāatbrīvo gliemezis, jo apkārtējā mitruma rezultātā granulas var uzbriest un nobloķēt transportieri.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.