Labākais risinājums – digitālie aparāti 0
“Lai noskaidrotu, vai nepieciešams lietot dzirdes palīglīdzekli, vispirms speciālists apskatīs ausis un veiks audiogrammu jeb dzirdes pārbaudi. Ja vajadzēs, pacients var tikt nosūtīts uz papildu izmeklējumiem vai pie ausu ārsta iztīrīt sēra korķus,” stāsta Anna Silantjeva.
Pēdējā laikā cilvēki visbiežāk izvēlas digitālos aparātus. Analogās ierīces padara skaņu spēcīgāku, bet to neapstrādā. Ja cilvēks ar labu dzirdi uzskatīs, ka viņam ir dzirdes problēmas un lietos analogo aparātu ar spēcīgu pastiprinātāju, pie tā pierodot, dzirdei var izdarīt lāča pakalpojumu, to pamazām notrulinot. Tas varētu būt tikai pagaidu risinājums.
Vidēju dzirdes traucējumu gadījumā, lietojot analogo aparātu, liekie fona trokšņi būs spēcīgāki nekā runa, kuru nepieciešams saklausīt, turpretī digitālais aparāts tos mazinās.
Digitālo ierīci pielāgo konkrētam cilvēkam pēc viņa dzirdes datiem. Ja vienā ausī dzirde ir normāla, bet otrā ļoti slikta, lieto divus dzirdes aparātus, kas darbojas bezvadu sistēmā. Tā, pārraidot signālus no vienas auss uz otru, tiek uzlabota dzirdamība. Liekot palīglīdzekli tikai vienā ausī, skaņa nebūs pietiekami aptveroša.
Visbiežāk cilvēkiem ar vienpusējiem dzirdes traucējumiem, kuri ilgstoši nelieto dzirdes aparātu, laika gaitā dzirde pasliktinās arī otrā ausī. Visbiežāk tiek traucēta spalgu skaņu, piemēram, “s”, “š”, “f”, “t” uztvere. Dzirdes vājināšanās arī otrā ausī būs jūtama, apmeklējot saksofona vai vijoļmūzikas koncertus.