Foto – Fotolia/Yuli

Kādas jaunas iespējas paver mūsdienīgi dzirdes aparāti 0

Palīdz saglabāt dzirdi

Dzirdes traucējumi rodas, ne tikai novecojot, bet var būt arī iedzimti, rasties pēc dažādām slimībām, traumām vai lietoto medikamentu ietekmē. Ja tos nevar novērst ar zālēm vai ķirurģiski, vienīgais risinājums ir dzirdes aparāta lietošana.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Rodoties dzirdes traucējumiem, svarīgi pēc iespējas drīzāk vērsties pie speciālista, jo nereti tos var pilnībā izārstēt, piemēram, ja problēmas iemesls ir vidusauss iekaisums vai ausīs izveidojušies sēra korķi.

Vieglas pakāpes dzirdes traucējumu gadījumā būs grūtāk saklausīt tādus vārdus kā “suns”, “saksofons” vai “fēns”, kuros ir augstas frekvences skaņas. Savukārt vidēji spēcīgu traucējumu gadījumā grūtāk sadzirdēt arī tādus vārdus kā “gāja”, “spēle”, “iela”, kuros ir dobjākas skaņas.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Jo agrāk atklāj traucējumus, jo pilnvērtīgāk var palīdzēt. Ja dzirdei ir tendence pasliktināties, lietojot dzirdes aparātu, to nereti var novērst. Turpretī, to nedarot, dzirde mēdz pavājināties jau apmēram pusotra gada laikā,” uzsver ārstniecības iestādes “Dzirdes sistēmas” audiologopēde Anna Silantjeva.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.