Foto – Shutterstock

Malahijas pareģojumi 9


Pie de Vijona un tostarp arī Malahijas paustā pētnieki nu atgriezušies mūsdienās. Daudziem varētu būt interesanti uzzināt, par ko tad viņi vēstījuši, patiešām. Tā, piemēram, Malahijas grāmatā par pāvestu Urbānu VIII (16. gadsimta pirmā puse) teikts: “Lilija un roze”. Šī formula nozīmē galveno tā perioda notikumu Eiropas reliģiski politiskajā dzīvē – angļu protestantu, kuru simbols bija roze, izlīgšana ar franču katoļiem, kuru simbols bija lilija. Attiecīgā izlīgšana notika, īstenojot karaļa Kārļa II un Marijas Antuanetes, Henrija IX meitas, laulības.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

97. katoļu pāvesta Pija VII, kurš Vatikānā valdīja 19. gadsimta sākumā, raksturojums ir – “Nozagtais ērglis”. Kādi ir reālie fakti? Raugi, ērglis bija Napoleona Bonaparta simbols, un brašais imperators ietupināja pāvestu cietumā, no kura gan pontifiks drīz pēc Napoleona krišanas iznāca un atkal turpināja savu darbību attiecīgajā amatā.

Mūsdienām jau tuvāks piemērs ir saistībā ar 104. pāvestu Benuā XV, kurš valdīja no 1914. līdz 1922. gadam, un viņam Malahija veltījis aforismu “Kristiešu iznīcināšana”. Un patiešām – tie bija pasaules kara un revolūciju gadi, kad bojā gāja arī miljoniem kristiešu!

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču daudziem visintriģējošākais pareģojums tomēr saistīts ar 111. un 112. katoļu pāvestiem. Ja ir iemesls ticēt senajam īru svētajam, šiem vīriem lemts būt par pēdējiem pāvestiem bēdīgi slavenās katoļu baznīcas un, iespējams, arī visas cilvēces vēsturē. Par 111. pāvesta devīzi Malahija pasludinājis “Miera uzvara”, kas, protams, skan visnotaļ optimistiski. Savukārt par 112. viņš vēsta, ka šā pāvesta valdīšana būs ļoti neilga, vainagojot savu pareģojumu ar vārdiem: “Pasaule nolasīs bargu spriedumu.” Viss liecina, ka tas ir tiešs brīdinājums par to, ka vecajai kristiešu pasaules kārtībai pienācis fināls.

Bet, ja vēl atgriežamies pie jau minētā Nostradama, proti – vai varētu būt kāda saikne, kas vieno viņa katrēnus ar sen jau aizmirstā Malahijas aforismiem? Pētnieki, kuri rūpīgi izpētījuši gan viena, gan otra pareģotāja darbus, uzskata, ka Nostradams zinājis par Malahijas manuskriptu, vēl vairāk – tieši no senā īru svētā darba franču pareģotājs arī visvairāk iedvesmojies. Piemēram, par 112. katoļu pāvesta valdīšanas laiku Nostradams teicis: “Vispārējas asinis nolies zemi, cilvēki dzīvos ar aizvērtām mutēm, un pienāks neparedzamais…” Proti – tas pats “Bargais spriedums”, vai ne?

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.