Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: pexels.com

Kurš brauc dzērumā biežāk – sievietes vai vīrieši? 0

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs jeb 20% cilvēku zina kādu, kas pēdējā gada laikā ir vadījis automašīnu alkohola reibumā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018. gadu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

LA.LV Aptauja

Vai Tu arī zini kādu, kurš pēdējā laikā ir sēdies pie stūres dzērumā?

  • Jā, zinu vairākus, kuri to dara regulāri
  • Jā, zināmi pāris izņēmuma gadījumi
  • Nē, nezinu, manā draugu lokā šādu cilvēku nav
  • Pats mēdzu braukt dzērumā

Pētījumā 26,8% vīriešu un 15,2% sieviešu atzina, ka pazīst kādu, kas pēdējā gada laikā vadījis automašīnu alkohola reibumā. Pētījuma rezultāti liecina, ka visvairāk šādu cilvēku paziņu lokā ir vīriešiem vecumā no 45 līdz 54 gadiem un sievietēm vecumā no 15 līdz 24 gadiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ap 6% aptaujāto norādīja, ka viņiem ir grūti pateikt, vai viņi zina kādu cilvēku, kas sēdies pie stūres reibuma stāvoklī. Savukārt 2,8% respondentu pazīst kādu, kas automašīnu vadījis narkotisko vielu ietekmē.

Tomēr lielākā daļa jeb 89,6% respondentu norādīja, ka nezina nevienu, kas būtu vadījis automašīnu narkotisko vielu ietekmē, bet 7,5% aptaujāto minēja, ka grūti pateikt, vai paziņu lokā pēdējā gada laikā, kāds šādi ir rīkojies.

SPKC pētījuma tapšanas laikā notika apmēram 3500 intervijas ar iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Pētījumā analizēta Latvijas pieaugušo iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu izplatība, tostarp smēķēšana, alkohola lietošana, uzturs, fiziskās aktivitātes, mutes higiēna, vakcinēšanās, satiksmes drošība, kā arī iedzīvotāju vēlme mainīt uzvedību, iesaistīties veselības veicināšanas pasākumos. Tas ietver arī datus par Latvijas pieaugušo iedzīvotāju veselības pašnovērtējumu un veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.