Mammillaria gracilis
Mammillaria gracilis
Foto – Shutterstock

Kuri kaktusi vislabāk piemēroti audzēšanai iekarināmā podā? Atbildam lasītājai 0

Kuri kaktusi vislabāk piemēroti audzēšanai iekarināmā podā? ANNA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
“Tikai klusē” – Zalužnijs atklāj, ka viena no NATO dalībvalstīm lūgusi slēpt informāciju par Krievijas droniem tās teritorijā
Kokteilis
Trampa pavāri “tiek izdancināti godam”. Baltā nama virtuves aizkulises un ko labprāt iekož ASV prezidents
TV24
“Tie bērni, kas negrib bērnus, ir mūsu bērni!” Rubenis nosauc patieso demogrāfijas krīzes iemeslu – un tā nav nauda
Lasīt citas ziņas

Iekarināmos podos var audzēt vairāku sugu mamilārijas, piemēram, Mammillaria elongata, Mammillaria gracilis. Šim nolūkam der dažāda lieluma trauki. No poda diametra būs atkarīgs augu skaits. Var stādīt vienu mamilāriju un ilgi gaidīt, līdz saaug daudz jauno dzinumu, vai arī iestādīt vairākus stādiņus. Jo podā vairāk kaktusu, jo straujāk tie sakuplo. Vecākie mamilāriju dzinumi veido nokarenu formu.

Mammillaria elongata. Foto – Shutterstock
CITI ŠOBRĪD LASA

Kaktusu spraudeņus jeb nelielus galotnes dzinumus pirms stādīšanas pāris dienu apžāvē. Tad ievieto bagātinātas kūdras un rupjas grants maisījumā. Noliek gaišā, siltā vietā, palaikam nedaudz aplaista. Mamilāriju spraudeņus nevajag apsegt ar polietilēna plēvi, jo apsakņojoties nav nepieciešams paaugstināts gaisa mitrums. Kad izveidojušās saknītes, augus pārstāda velēnu zemē, kam piejaukts keramzīts, ķieģeļu lauskas vai rupja grants labai ūdens un gaisa caurlaidībai.

Mamilārijas zied katru gadu. Ziemas mēnešos tās jātur gaišā, vēsā vietā un minimāli jālaista, bet nav jāmēslo. Iekarināmos podos audzētas mamilārijas nav jāpārstāda vairākus gadus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.