Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Kuras valstis varētu iesaistīties, ja sāktos Trešais pasaules karš, un kurās būtu vislielākā iespēja izdzīvot? 205

NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs, Nīderlandes admirālis Robs Bauers aicinājis Rietumus gatavoties kara laikmetam, piebilstot, ka NATO nepieciešama kara pārveide, vēsta “The Sun”.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Pieaugot bažām par reģionālo karu eskalāciju, pasaule piedzīvo bīstamāko brīdi vēsturē. Bailes no Trešā pasaules kara ir palielinājušās visā pasaulē.

Kuras valstis varētu iesaistīties Trešajā pasaules karā?

CITI ŠOBRĪD LASA

Pastāv bažas, ka pēc Putina iebrukuma Ukrainā Krievijas karaspēks varētu doties aiz Ukrainas robežām, lai sāktu uzbrukumus Eiropai, liekot NATO iesaistīties karā.

Lielbritānija paziņojusi, ka nosūtīs aptuveni 20 000 karavīru uz vienām no lielākajām NATO militārajām mācībām kopš Aukstā kara. Koncentrējoties uz Austrumeiropu, militāro mācību mērķis ir gatavošanās iespējamai Krievijas agresijai.

Maskava varētu plānot uzsākt pavasara ofensīvu pret Ukrainu, lai jau jūnijā nodrošinātu uzvaru, pēc kuras varētu sekot hibrīduzbrukumi Rietumiem. Tā kā tiek ziņots par Putina veselības pasliktināšanos, pastāv bažas, ka viņš aiz izmisuma varētu pievērsties kodolieročiem.

Jebkurā gadījumā vēršanās pret NATO liktu Rietumiem reaģēt, kas varētu būt ārkārtīgi bīstami.

Tikmēr Putina un Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna saikne laika gaitā ir nostiprinājusies. Abi iepriekš ir apņēmušies nodoties “svētai” cīņai pret Rietumiem.

Un eksperti uzskata, ka viņi varētu izmantot konfliktus visā pasaulē, lai noteiktu jaunu pasaules kārtību.

Kims ir arī izteicis draudus sākt karu pret Dienvidkoreju, nodēvējot to par savu lielāko ienaidnieku. Un Kima rīcībā esošo kodolarsenālu nedrīkst ignorēt.

Palielinoties bailēm par Trešo pasaules karu, pieaug bažas arī par to, ka Ķīna varētu sākt pilnu iebrukumu Taivānā. Pekina jau ir draudējusi ar nekontrolētu eskalāciju un visaptverošu karu viena pārpratuma dēļ.

Pēc Taivānas Demokrātiskās progresīvās partijas uzvaras vēlēšanās vēl vismaz četrus gadus dialogs ar Pekinu būs neiespējams. Rezultāts ir radījis bažas, ka varētu rasties konflikts ar Ķīnu, ja partija atteiksies atsākt miera sarunas. Ķīnas amatpersonas raksturoja 2024. gada vēlēšanas kā izvēli “starp karu un mieru”.

Reklāma
Reklāma

Pastāv bažas, ka attiecības var saasināties arī starp ASV un Pekinu. Iespējams uzbrukums varētu pārvērsties pilna mēroga ASV karā ar Ķīnu, un tam varētu būt postošas sekas.

Ņemot vērā Ķīnas imperiālistisko uzvedību Dienvidķīnas jūrā, Ķīnas prezidents varētu izmantot Indijas teritoriālos strīdus ar Pakistānu, lai no Indijas atgūtu it kā viņiem piederošās teritorijas.

Tuvajos Austrumos tas, kas sākās kā Izraēlas atriebība pret “Hamās” pastrādātajām zvērībām, tagad ir kļuvis par lielu reģionālo konfliktu. Irāka, Sīrija, Jemena un Libāna, tāpat kā Apvienotā Karaliste un ASV, ir iesaistītas konfliktā.

Bēdīgi slavenā Irāna ir palielinājusi savu terorisma finansējumu tādiem pilnvarotajiem pārstāvjiem kā huti un “Hezbollah”, lai radītu haosu reģionā. Un tagad tā ir tieši iesaistījusies, sagraujot Izraēlas spiegu štābu Irākā, un uzbrukusi mērķiem Pakistānā ar bezpilota lidaparātiem un raķetēm.

Izredzes, ka Tuvo Austrumu krīze izvērsīsies par pilna mēroga karu, ir ļoti augstas, un tas var izraisīt ASV un Apvienotās Karalistes iesaistīšanos, radot graujošus rezultātus reģionā.

Kurās valstīs būtu vislielākā iespēja izdzīvot Trešajā pasaules karā?

Pēc ekspertu domām, Jaunzēlande un Austrālija ir divas no drošākajām valstīm, kurās būs iespējams izdzīvot, ja sāksies Trešais pasaules karš un tajā tiks iesaistīti kodolieroči.

Gan Jaunzēlandi, gan Austrāliju no visām pusēm ieskauj ūdens.

Ģeopolitiski tādas valstis kā Čīle, Argentīna, Paragvaja, Brazīlija (dienvidi) un Urugvaja varētu būt droša patvēruma vieta, jo tās atrodas tālu no karu epicentriem.

Kas notiktu, ja sāktos Trešais pasaules karš?

Attīstoties tehnoloģijām un modernajiem ieročiem, Trešais pasaules karš varētu būt nāvējošākais no visiem cilvēces vēsturē.

Tiek prognozēts, ka kodolkara gadījumā starp ASV un Krieviju ietu bojā aptuveni 99% Eiropas un Ķīnas iedzīvotāju.

Citi uzbrukumi visā pasaulē varētu izraisīt katastrofālas sekas un pilnībā izjaukt sabiedrības struktūru.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.