Kuras valstis Vācijas Bundestāgs likumprojektā atzīst par drošas izcelsmes valstīm? 0
Vācijas Bundestāgs piektdien apstiprinājis likumprojektu, kas paredz Alžīriju, Gruziju, Maroku un Tunisiju atzīt par drošām izcelsmes valstīm, tādējādi atvieglojot šo valstu pilsoņu patvēruma pieprasījumu atraidīšanu.
Likumprojektu līdz ar valdošajā “lielajā koalīcijā” esošajiem konservatīvajiem un sociāldemokrātiem (SPD) atbalstīja arī opozīcijā esošā Brīvo demokrātu partija (FDP) un eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD).
Pret balsoja vienīgi opozīcijā esošie “zaļie” un kreiso ekstrēmistu partija “Die Linke” (“Kreisie”).
Tomēr likumprojektu vēl nepieciešams apstiprināt arī parlamenta augšpalātā Bundesrātā, kur pārstāvētas visas 16 federālās zemes. Taču vairāku zemju valdībās ir pārstāvēti “zaļie”, kas varētu panākt likumprojekta bloķēšanu, ko viņi apņēmušies arī darīt.
Ja likumprojekts tomēr kļūs par likumu un stāsies spēkā, tas atvieglos varasiestādēm to nelegālo imigrantu izraidīšanu, kas ieradušies no šīm četrām valstīm.
Vācijas politika joprojām ciešs no kancleres Angelas Merkeles 2015.gada lēmuma atvērt valsts robežas nekontrolētai nelegālo imigrantu plūsmai.
Debates par imigrāciju gandrīz noveda pie valdības krišanas un ļāva pret imigrāciju krasi noskaņotajai AfD kļūt par lielāko opozīcijas partiju.
Kopš tā laika Vācija ir padarījusi stingrākus patvēruma piešķiršanas noteikumus un aktīvāk ķērusies pie atraidīto patvēruma meklētāju izraidīšanas.
Pirms piektdienas balsojuma Helge Linda, kas pārstāv SPD, norādīja, ka svarīgi ir nedot “viltus cerības” šo valstu pilsoņiem, kas vēlas pārcelties uz dzīvi Vācijā.
Savukārt FDP piedāvāja iet vēl tālāk un vēl 14 valstis atzīt par drošas izcelsmes zemēm, tostarp arī Indiju, Ukrainu un Vjetnamu.
Tomēr šo priekšlikumu atbalstīja tikai 150 deputāti.