Kuras plūmes der saldēšanai? “No dārza saldētās pēc tam ir ļoti skābas!” 0
Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”
Veikalos pērku gardas saldētās plūmes, taču no pašas dārza sasaldētās atkūstot ir briesmīgi skābas. Gribu iestādīt šķirnes, kuras der arī saldēšanai. Helēna Limbažos
“Populārākās un ražīgākās agro hibrīdo plūmju šķirnes, kā ‘Komēta’, ‘Skoroplodnaja’ un citas, ar sulīgām ogām saldēšanai nav piemērotas. Saldēšanai izvēlas šķirnes, kuru ogām ir blīvāks mīkstums. Kaut gan plūmes neuzskata par saldēšanai īsti piemērotām, jo mainās gan to garša, gan izskats,” skaidro augļkopis Jānis Zilvers no stādaudzētavas Pīlādži.
Agrās hibrīdās plūmes īsti nav piemērotas pat ievārījumam, jo tas sanāks šķidrs. Taču tās ir gardas svaigas un lieliski piemērotas vīna darīšanai.
Konserviem labi derēs zilās mājas plūmes, šķirnes ‘Pedrigons’, ‘Ave’, ‘Viktorija’, ‘Sonora’. Tām ir lielas ogas, kurām labi atdalās kauliņi.
Šīs plūmes var arī saldēt. Taču atkausētas tās vizuāli nav pievilcīgas, tāpēc augļkopis iesaka pirms likšanas saldētavā tās sablendēt ar vai bez cukura. Tās aizņems mazāk vietas saldētavā, un pēc atkausēšanas ogu masa būs gatava lietošanai: pie putrām, saldēdienos, kokteiļos.
Ja plūmes liek saldētavā, samaisītas ar medu, tas neļaus masai sasalt – tā būs vijīga, un saldēdiens ir baudāms tūliņ no saldētavas.
Ja plūmju šķirne nav zināma, eksperimentam sasaldē dažas plūmes. Tad atlaidina un nogaršo, vai ir vērts pūlēties.