Kuras peldvietas drošākas? 0
Visas peldvietas var sadalīt oficiālajās un neoficiālajās peldvietās. Visas peldvietas var sadalīt oficiālajās un neoficiālajās peldvietās. Pēdējās vēl iedala publiskajās un privātajās peldvietās. Par valsts līdzekļiem ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta tikai 56 oficiālajās peldvietās, kuras apstiprinātas ar MK noteikumiem Peldvietu higiēnas prasības. “Informācija par oficiālo peldvietu ūdens kvalitāti ir pieejama Veselības inspekcijas interneta vietnē www.vi.gov.lv, sadaļā Vides veselība,” skaidro Veselības inspekcijas vecākais speciālists vides veselības jautājumos Normunds Kadiķis. Atsevišķi ziņo, ja oficiālajās peldvietās ir noteikti peldēšanās ierobežojumi. Veselības inspekcijas interneta vietnē arī tiek apkopots stāvoklis neoficiālajās peldvietās, kur paraugu analīzes finansē pašvaldība.
Pēdējos gados novēroti gadījumi, kad cilvēkiem pēc peldes parādās alerģiskas ādas reakcijas, kas nav saistītas ar zilaļģu savairošanos. Ja ūdenstilpē ūdens ir stāvošs, piemēram, ezeros, karjeros, vai arī ūdens plūsma ir lēna un tajā labprāt vēl mitinās dažādi ūdensputni un ūdens zīdītāji, peldētājiem ar jutīgāku ādu var novērot alerģiju, ko sauc par peldētāju niezi. Tas ir cerkāriju izraisīts dermatīts. Nav jāuztraucas, ka tārpi var iekļūt organismā un savairoties, tie rada tikai ādas alerģisku reakciju, paši pēc tam ātri aiziet bojā.
Lai samazinātu alerģijas risku, svarīgi pēc peldes labi noslaucīties dvielī, ja ir iespēja – noskaloties dušā. Peldētāju niezes simptomus var samazināt, ja iedzer pret-alerģijas preparātu, ādai uzsmērē nomierinošu krēmu. Ja alerģiskā reakcija nesamazinās, jāapmeklē ārsts.