Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Karīna Miezāja/Latvijas Avīze

Kuras partijas ierindojušās partiju reitinga augšgalā? 0

Populārāko partiju reitingā aprīlī pirmās trīs vietas saglabājušas partiju apvienība “Jaunā Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība (NA), otrdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Jaunā Vienotība” reitings jaunākajā SKDS veiktajā aptaujā pakāpies par 0,4 procentpunktiem līdz 9,8%. ZZS reitings audzis par 0,3 procentpunktiem līdz 8%, bet NA – par 0,6 procentpunktiem līdz 7,8%.

Ceturtajā vietā atrodas partija “Saskaņa”, par kuru balsotu 6,8% vēlētāju, kas ir kāpums par 0,1 procentpunktu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Attīstībai/Par!” reitings piedzīvojis kritums par vienu procentpunktu līdz 4,4%. Tāpat reitinga kritumu par 0,5 procentpunktiem piedzīvojusi partija “Progresīvie” – līdz 4,4%.

Latvijas Krievu savienību atbalstītu nemainīgs skaits vēlētāju – 3,2%. Par 0,5 procentpunktiem audzis partijas “Latvija pirmajā vietā” reitings – līdz 3%. Partijas “Konservatīvie” reitings samazinājies par 0,6 procentpunktiem līdz 2,5%.

Latvijas Reģionu apvienības reitings nav mainījies, un atbalstu šai apvienībai gatavi sniegt 2,4% vēlētāju. Partijas “Katram un katrai” reitings audzis par 0,5 procentpunktiem līdz 2,4%, partijai “Republika” vēlētāju atbalsts pieaudzis par 0,7 procentpunktiem līdz 1,7%, partijai “Stabilitātei” reitings krities par 0,4 procentpunktiem līdz 1,6%, partijai “Par cilvēcīgu Latviju” reitings audzis par 0,3 procentpunktiem līdz 0,6%.

Vēl 29,6% aptaujāto norādījuši, ka nezina, par ko balsot. Savukārt 11,3% norādīja, ka Saeimas vēlēšanās nepiedalīsies.

Lai precīzāk spētu prognozēt, kā aptaujas rezultāts varētu atspoguļoties vietu sadalījumā Saeimā, SKDS respondentiem pēc partijas izvēles arī vaicāja, cik liela ir varbūtība, ka tie vēlēšanās piedalīsieties. Atkarībā no tā, cik pārliecināts par piedalīšanos partijas atbalstītājs ir, SKDS ar dažādiem koeficientiem reitingus pārrēķināja.

Rezultāts liecina, ka koalīcijas partiju atbalstītāji ir motivētāki piedalīties vēlēšanās nekā potenciālie opozīcijas partiju vēlētāji. Līdz ar to prognozējams, ka “Jaunās Vienotības” pārsvars būtu lielāks, savukārt NA apsteigtu ZZS un pakāptos uz otro vietu.

Reklāma
Reklāma

Vēl pēc motivācijas iekļaušanas aprēķinā “Latvija pirmajā vietā” apsteigtu Latvijas Krievu savienību un kā pēdējā spētu pārvarēt 5% barjeru iekļūšanai Saeimā.

Sociologs Arnis Kaktiņš vienlaikus uzsvēra, ka partiju popularitāte līdz 14. Saeimas vēlēšanām rudenī var krasi mainīties. Būtiski būšot gan tas, kādi cilvēki kandidēs, gan kara Ukrainā tālākā attīstība un ietekme uz Latviju.

Līdz ar to, ja balsstiesīgie nobalsotu tā, kā viņi norādīja aptaujās, tad Saeimā, iespējams, iekļūtu septiņas partijas – “Jaunā Vienotība” (18%), NA (14,2%), ZZS (12,8%), “Saskaņa” (10,2%), “Attīstībai/Par!” (7,7%), “Progresīvie” (7,7%) un “Latvija pirmajā vietā” (5,3%).

Jaunākā aptauja veikta no 22.aprīļa līdz 2.maijam. SKDS aptaujā kopumā piedalījās 1812 respondenti visos Latvijas reģionos. Puse aptaujāto atbildes sniedza internetā, otra puse – intervijās dzīves vietās.

SAISTĪTIE RAKSTI