LEJUPEJOŠA un AUGŠUPEJOŠA MĒNESS PERIODS 1

Viena no būtiskākajām šī kalendāra sadaļām, ko nevajadzētu jaukt ar dilstoša un augoša Mēness periodiem (sinodiskais cikls). Šie dati atspoguļo Mēness tropisko ciklu (laika posmu – 27,32 diennakti), kura laikā Mēness iziet cauri visām zodiaka zīmēm. Citiem vārdiem, Mēness ir lejupejošs (kalendārā dienas laukums ar dzeltenīgu fonu), kad tā redzamais laiks pie debess no lēkšanas līdz rietam aizvien samazinās.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Lejupejoša Mēness periods sākas, Mēnesim pietuvojoties Dvīņu zvaigznājam (debesīs augstākā zīme), – šis laiks tiek uzskatīts par piemērotāko stādīšanai, sēšanai, mēslošanai, spraudeņu spraušanai, zāles pļaušanai, kas tad tik ātri neataug u. c. Šis periods tiek saukts par sējas jeb stādāmo laiku.

Mēness ir augšupejošs (kalendārā dienas laukums ar zilganu fonu), kad tā spīdēšanas laiks pie debess no lēkšanas līdz rietam aizvien pieaug, – šajā laikā ieteikts vākt augļus glabāšanai, griezt spraudeņus, pļaut zāli, kas tad labi ataugs, kaltēt augus u. c. Augšupejoša Mēness periods sākas no Strēlnieka zvaigznāja (zemākā zīme).

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienkāršāk izsakoties, tas ir ražas laiks. Šo Zemes pavadoņa kustību var salīdzināt ar Saules ceļu – tā no vasaras saulgriežiem līdz ziemas saulgriežiem atrodas lejupejošā periodā, bet no ziemas saulgriežiem līdz vasaras saulgriežiem – augšupejošā.


LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.