Foto: Shutterstock

Kuras ir īstās un kas – neīstas smaržas? 0

Lasītāja jautā: “Jūsu žurnālā bija publicēts stāsts par sievieti, kura aizraujas ar smaržām. Tā arī neatradu atbildi uz mani interesējošu jautājumu – kādi parametri raksturo smaržu īstumu? Veikalos var nopirkt arī tualetes ūdeni, taču, manuprāt, diez vai tās ir smaržas.”

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

“Tualetes ūdens vai parfīmūdens apzīmē smaržu koncentrācijas atšķirību – cik liela ir smaržu kompozīcijas attiecība pret spirtu,” skaidro interneta bloga sekodegunam.lv veidotāja Marika Rozenberga. Tualetes ūdenī tā ir 5–20%, parfīmūdenī 10–30%, bet parfīms jeb smaržas satur 20–50%. Latvijas veikalos gan tikpat kā nevar atrast smaržas, kas ir parfīma koncentrācijā. Visizplatītākais tomēr ir Eau de Toilette (tulkojumā – tualetes ūdens), vieglais parfimērijas veids. Sarunvalodā gan visu mēdz dēvēt par smaržām.

Smaržu kvalitāti nosaka izejvielas un darbs, kas ieguldīts, lai tās radītu. Marika iesaka visvairāk uzticēties savam degunam, sākt smaržas ostīt, nekautrējoties likt pie deguna arī tās, kas šķiet pārāk dārgas. Ja sāk izsmaržot visu, pamazām saprot to atšķirību. Ja esat ārzemēs, ir vērts iegriezties veikalos, kur piedāvā nišas smaržas. Rīgā tādas pārdod, piemēram, veikalos Spots vai Neroli. “Nebaidieties no augstās cenas. Drīkst taču paostīt, pateikt paldies un iet prom,” pasmaida Marika.

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.