Kuras ir elektroenerģijas “zaglīgākās” ierīces? Pārbaudi, vai tev tās darbojas optimāli! 18
Kuras iekārtas primāri būtu jāmaina, kad tās skaitās jau morāli novecojušas un pārlieku tērē elektrību? Pirmā lieta, kam pievērst mājās uzmanību, ir – boileris; vēlams reizi gadā pievērst uzmanību tā stāvoklim, šādu komentāru TV24 raidījumam “Meli un fakti” sniedza Anna Luīze Blodone, Elektrum elektroefektivitātes eksperte.
Blodone stāsta, ka ir bijuši gadījumi, kad boileris nav tīrīts piecus gadus un cilvēki brīnās par elektrības patēriņu. Iztīrot šādu boileri, patēriņš varot nokristies pat par pusi. Tas nozīmē, ka īpaši šim uzmanību jāpievērš uzmanība kaļķaina ūdens patērētājiem.
Nākamais ir ledusskapis – tas ir pievienots pie elektrības pastāvīgi. Eksperte vērš uzmanību uz to, kur ledusskapis novietots, vai nav pie radiatora, jo jebkurš “sildītājs” liek ledusskapim vairāk strādāt atdzesējot.
Nākamais ir tējkanna. Ieteikums ir uzvārīt ūdeni tikai tik daudz, cik nepieciešams tējai, nevis pilnu kannu sildīt, tāpat tējkanna regulāri jātīra – jāatkaļķo. Ar citronskābi vai etiķi.
Veļasžāvētājs arī ir viens no elektrības zagļiem. Blodone piedāvā likt tajā sausākas drēbes vai žāvēt drēbes ārā, vai likt mazāku ciklu un nežāvēt līdz galam, vai arī izmantot gaisa bumbiņas, kas palīdz ātrāk izžāvēt drēbes.
Projektu “Meli un fakti” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Meli un fakti” saturu atbild AS “TV Latvija”.