Foto: SHUTTERSTOCK

Kuram jākopj daudzdzīvokļu nama dārziņš 0

Puķudobes pie mājas iekopj ne vien privātmāju saimnieki, bet arī daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji. Vai dārziņa ierīkošana ar kādu jāsaskaņo, un kam jāuzņemas rūpes par tā kopšanu?

Reklāma
Reklāma

Par dārziņa kopšanu jāvienojas

Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

SIA Latvijas namsaimnieks mārketinga projektu vadītāja Kristina Bišofa apstiprina, ka arī daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji pašu spēkiem drīkst ierīkot puķudobes, stādīt krūmus vai veidot dekoratīvus apstādījumus ēkas priekšā.

Tomēr pirms tam dzīvokļu īpašniekiem atbilstīgi Dzīvokļa īpašuma likuma 16. un 18. panta noteikumiem jāvienojas par dārziņa izveidi, tā kopšanas nosacījumiem un finansiālajiem aspektiem. Šādus piemājas dārziņus drīkst izveidot, ja tam piekrīt vairāk nekā puse no dzīvojamās ēkas dzīvokļu īpašniekiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tomēr no prakses var secināt, ka lielākoties saskaņošana netiek veikta, tāpēc rodas situācijas, kad piemājas dārziņi tiek ierīkoti, bet netiek kopti, taču atbildība gulstas uz visiem mājas iedzīvotājiem,” atgādina K. Bišofa.

Zemesgabals, uz kura atrodas daudzdzīvokļu ēka, ja tas nepieder citai personai, atbilstīgi Dzīvokļa īpašuma likuma 4. panta pirmās daļas 3. punktam ir visu dzīvokļu īpašnieku kopīpašums. Līdz ar to no juridiskā viedokļa par uzturēšanas un labiekārtošanas darbiem šajā teritorijā ir atbildīgi visi dzīvokļu īpašnieki.

Ja mājas iedzīvotāji piekrīt idejai par pašu ierīkotiem apstādījumiem, taču neatrodas neviena, kam būtu laiks uzņemties rūpes par tā kopšanu, var painteresēties, vai to sakopt piedāvā mājas pārvaldnieks – par attiecīgu samaksu dzīvokļu īpašnieki var vienoties ar pārvaldnieku, ka tas uzņemas dārziņa izveidi un turpmāku kopšanu.

“Dažkārt tiek saņemta informācija par jau ierīkotu un nesakoptu piemājas dārziņu – tad uzņēmumam jāreaģē, veicot labiekārtošanas darbus. Ja mājas līgumā šādi darbi nav paredzēti, tas ir maksas pakalpojums,” skaidro K. Bišofa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.