Negribi nelaimi – sāc ar dūmu detektoru 16
Tieši ar autonomā dūmu detektora vai ugunsdzēsības signalizācijas uzstādīšanu būtu jāsāk, ja vēlies sevi pasargāt no ugunsgrēka, vienas no biežāk sastopamajām ārkārtas situācijām, iesaka M. Baltmanis un piebilst – cilvēki iedomājas, ka ar viņu nelaime nenotiks, bet dzīve rāda pavisam ko citu.
Ugunsgrēki parasti sākas pēcpusdienā vai naktī.
“Nekrīti panikā, jo objektīvs situācijas novērtējums un pareizas rīcības izvēle palielinās tavu iespēju izglābties. Ja telpā izveidojies sadūmojums, rāpo uz tuvāko izeju. Atrodoties pie grīdas, būs labāka redzamība un lielāka iespēja paglābties no sadūmojuma un karstuma ietekmes.”
Skaidrs, ka uztraukumā var aizmirsties visi labie padomi, arī bukletos izlasītie. Tipiskākās kļūdas – atver logu vai durvis, un ugunij to tik vajag, lai ar lielāku sparu izplatītos tālāk. Pirms skarties pie durvīm, tās jāpārbauda, vai nav karstas un nav noticis elektrības īssavienojums.
– Gadījumā, ja durvju rokturis ir saskarē ar elektrību, to nedrīkst tvert ar plaukstas iekšpusi – delna sarausies un pieraus jūs pie roktura. Lieciet klāt delnas virspusi, tad jūs atsitīs no durvīm, – atgādina M. Baltmanis.
Atstājot degošu telpu, svarīgi aiz sevis aizvērt durvis, lai uguns tik ātri nenokļūst blakus telpās.