Kur tā pasaule iet? Olimpietis Kristaps Zvejnieks vīlies par sava vārda iesaisti viltus ziņās 0
Latvijas olimpietis Kristaps Zvejnieks ir nepatīkami pārsteigts, ka viltus ziņa ar viņa vārdu sākusi cirkulēt internetā un šobrīd konsultējas ar līdzcilvēkiem, kā vērsties pret tās izplatītājiem.
Šonedēļ sociālajos tīklos parādījās ziņa, kurā vēstīts, ka Kristaps Zvejnieks pēc bankrota nopelnījis vairāk kā divus miljonus eiro ar platformas bitcoin palīdzību. Portāls “instrantnewspro.com” raksta, ka Zvejnieks par savu “veiksmes formulu” stāsta Latvijas Televīzijas raidījumā “1:1” un pārliecina arī vadītāju Gundaru Rēderu veikt 250 eiro sākotnējo iemaksu, kas jau pēc dažām minūtēm tiek atpelnīta dubultā.
“Man mammas draugs atsūtīja, ka pamanījis šādu rakstu. Izlasīju. Prieks, ka esmu tik populārs, ka par mani kaut ko tādu raksta, taču tas ir ļoti nepatiesi. Var redzēt, ka tas viss ir tā sataisīts. Nezinu, kurš un kāpēc to dara,” “LA” sacīja Kristaps Zvejnieks.
Portāla nosaukums ir ļoti nepazīstams un, lai arī mājas lapas dizains ir visnotaļ labi izveidots, neviena sadaļa nestrādā – uzklikšķinot uz jebkuras, parādās “Kriptolegion” platformas reklāma.
“Painteresēšos par iespējām vērsties pret melu izplatītājiem, jo tas nav patīkami, daudzi cilvēki var pārprast. Daļa uzreiz nofiksēs, ka tā ir viltus ziņa, bet droši vien ne visi to pamanīs. Man gan šobrīd nav īsti saprašanas, ko un kā darīt, cenšos ar pazīstamiem cilvēkiem konsultēties. Droši vien vispirms ziņošu “Facebook”, kur tas cirkulē, mājas lapa nav latviešu, bet kaut kāda ārzemju. Procedūra nav īsti skaidra, tomēr kaut ko vajadzētu darīt, es negribētu, ka tas paliek internetā un ceļo apkārt,” sprieda Kristaps Zvejnieks.
Viltus ziņas autori bez atļaujas izmanto arī Zvejnieka bildi, turklāt tā ir pārveidota, jo fonā redzamā skaistā automašīna nav viņa.
Kristaps Zvejnieks nosoda viltus ziņu izplatīšanu. “Kur tā pasaule iet?” retoriski vaicāja sportists. Jāpiebilst, ka identiska ziņa ir arī ar Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu un, iespējams, citiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, tādējādi jāsecina, ka “fake news” uzņēmis jaunu vilni.
Zvejnieks piedalījies kalnu slēpošanas sacensībās trijās olimpiskajās spēlēs, labāko rezultātu sasniedzot pērn Phjončhanā, kad ieguva 26. vietu Alpu kombinācijā. Šo sezonu līdzekļu trūkuma dēļ Zvejnieks izlaiž un sācis strādāt par treneri, kā arī sniedz padomus sporta psiholoģijā, jo ieguvis augstāko izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā.