Krātuve: 95% neredzami, bet digitalizēti 0
* Dažādu vēsturisku materiālu krājēji, kolekciju veidotāji tās mēdz nodot vietējiem muzejiem, bibliotēkām, kur ar tām var iepazīties interesenti.
* Latvijas muzejos glabājas vairāk nekā 5,9 miljoni muzeja priekšmetu, no kuriem tikai apmēram 5% ir apskatāmi pastāvīgajās ekspozīcijās un izstādēs, bet pārējie 95% pakāpeniski top pieejami vienotā Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā – digitalizētus foto un citus materiālus var aplūkot vietnē “www.nmkk.lv”.
* Latvijas Fotogrāfijas muzejā pētnieki, iepriekš piesakoties, fotogrāfijas un negatīvus var apskatīt bez maksas. Muzejs par maksu izsniedz mazas izšķirtspējas digitālas kopijas, dod darbus arī publicēšanai, filmēšanai un reklāmai.
* Vietnes “zudusilatvija.lv” skatāmas senu zīmējumu kopijas, atklātnes, fotogrāfijas ar aprakstiem, reģistrējoties var iesūtīt jaunus attēlus un fotogrāfijas.
* “letonika.lv” sadaļā “multivide” redzama sendienu un mūsdienu Latvija fotoattēlos, atrodami arī lasītāju iesūtītie attēli.
* LU Akadēmiskā bibliotēka izveidojusi digitālo datubāzi, kur var aplūkot Johana Kristofa Broces Baltijai veltīto zīmējumu un aprakstu kolekciju: http://www3.acadlib.lv/broce/ . Savukārt sadarbībā ar Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeju tapusi “Personu un vietu attēlu datubāze”: http://www.acadlib.lu.lv/site/kopprojekts.htm,
* Par fotogrāfiju kolekciju nodošanu valsts arhīvā var uzzināt: [email protected], tālr: 29643725. Interesenti apmeklējumu, norādot pētījuma tēmu, var pieteikt: [email protected], kā arī aizpildot pieteikuma veidlapu: www.arhivi.gov.lv. Noskaidrot, vai arhīvā glabājas interesējošās fotogrāfijas, var ne vien uz vietas, izmantojot arhīva uzziņu sistēmu, bet arī pa e-pastu: [email protected] vai [email protected].