Foto – Shutterstock

Kur meklēt palīglīdzekļus invalīdam, un kam tie pienākas bez maksas? 0

Kur Latvijā varētu meklēt palīglīdzekļus nestaigājošam invalīdam? Par Vaivaru Tehnisko palīglīdzekļu centru dzirdēts, bet varbūt ir vēl kādas citas iespējas (arī par maksu)? TERĒZIJA LĪVĀNOS

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Tehniskie palīglīdzekļi ir ierīces, kas atvieglo cilvēka spējas pārvietoties, aprūpēt sevi un pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku. Tie ir ratiņkrēsli, spieķi, kruķi, surdo un tiflotehnika, ortozes, protēzes, pašaprūpes palīglīdzekļi un daudzas citas lietas.

Bez maksas

Tehniskos palīglīdzekļus par valsts budžeta līdzekļiem ir tiesības saņemt cilvēkiem ar ilgstošiem vai nepārejošiem organisma funkciju traucējumiem vai anatomiskiem defektiem, ja viņi saņēmuši ārstniecības personas atzinumu par tehniskā palīglīdzekļa nepieciešamību. Kārtību un noteikumus, kā cilvēki saņem šos tehniskos palīglīdzekļus, reglamentē Ministru kabinets. Tehniskie palīglīdzekļi par valsts budžeta līdzekļiem pienākas:

CITI ŠOBRĪD LASA

• I, II un III grupas invalīdiem;
• bērniem invalīdiem līdz 18 gadu vecumam;
• bērniem, kuriem tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams, lai samazinātu vai novērstu funkcionālo mazspēju;
• pilngadīgiem cilvēkiem, kuriem tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams, lai samazinātu vai novērstu funkcionālo mazspēju;
• cilvēkiem ar anatomiskiem defektiem (protēze vai ortopēdiskie apavi).

Ko var saņemt Vaivaros

Cilvēkus ar tehniskiem palīglīdzekļiem nodrošina VSIA Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vai­vari”. Ārpus Rīgas ir nodaļas arī Kuldīgā un Rēzeknē.

VSIA Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” (adrese: Rīga, Ventspils iela 53) uz vietas var saņemt pašaprūpes palīglīdzekļus (tualetes krēslus, vannas un dušas krēslus, manuālās satveršanas stangas u.c.) un pārvietošanās palīglīdzekļus (riteņkrēslus, spieķus, kruķus, kvadripodus, rolatorus, staigāšanas rāmjus u.c.). Savukārt protēzes, ortozes, dzirdes aparātus, ortopēdiskos apavus var saņemt centra Vaivari līgumorganizācijās.

Citas iespējas

Taču eksistē arī citas vietas, kur var dabūt nestaigājošam invalīdam nepieciešamos tehniskos palīglīdzekļus. Tos var meklēt meklēt aptiekās un pie neval­stisko organizāciju vai tehnisko palīglīdzekļu piegādātājiem.

Piemēram, šādas iespējas piedāvā Latvijas Sarkanais Krusts: http://www.redcross.lv/lv/darbibas-jomas/socialais-atbalsts/paliglidzeklu-noma/ un Speciālo palīglīdzekļu parks: http://medicine.lv/infolapa/c=specialo-paliglidzeklu-parks. Abās vietās turklāt var vienoties arī par nomu vai ziedojumu. Taču, ja esat nolēmusi palīglīdzekļus pirkt, iesakām interesēties pie piegādātājiem (t.sk. tiem pašiem, kuri tos piegādā Vaivariem), piemēram, SIA Kanins: http://kanins.lv/.

Reklāma
Reklāma

KONSULTĒJUSI LABKLĀJĪBAS MINISTRIJAS SOCIĀLO PAKALPOJUMU DEPARTAMENTA VECĀKĀ EKSPERTE INETA PIKŠE