Kā pareizi glabāt medību ieroci? Atbildam lasītājam 0
Esmu mednieks, un man ir reģistrēts medību ierocis. Šogad līdz decembra beigām jāveic ieroča tehniskā apskate, par ko jāmaksā vismaz 50 eiro. Medībās vairs neeju un nezinu, kā rīkoties ar bisi. Vai drīkstu to pārdot? Varbūt ir kāda vieta, kur ieroci varētu uzglabāt, lai tad, kad būs nauda un vajadzība, nokārtotu tehnisko apskati? ĒVALDS KĀRSAVĀ
Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas birojā noskaidrojām, ka iespējami divi risinājumi.
• Pirmkārt, ieroci iespējams padarīt šaušanai nederīgu, taču tad tā darbību atjaunot vairs nebūs iespējams. Lai padarītu ieroci šaušanai nederīgu, jādodas uz teritoriālo Licencēšanas un atļauju sistēmas biroju pie inspektora un jāizņem speciāla atļauja. Pēc tam jāvēršas pie komersanta, kurš nodarbojas ar ieročiem.
• Otrkārt, ieroci var pārdot. Ministru kabineta izdotie “Ieroču un munīcijas iegādāšanās, reģistrēšanas, uzskaites, glabāšanas, pārvadāšanas, pārsūtīšanas, nēsāšanas, realizēšanas un ieroču kolekciju glabāšanas noteikumi” nosaka, kā jāveic pārdošana. Arī ieroča realizācijas gadījumā jādodas uz teritoriālo Licencēšanas un atļauju sistēmas biroju pie inspektora un jāizņem atļauja.
Jāņem vērā, ka atļauja ir terminēta – personai noteiktajā laikā jānodod realizējamais šaujamierocis, tā maināmais stobrs un patronas ieroču tirdzniecības uzņēmumam. Ja šajā termiņā ieroci neizdodas pārdot, realizēšanas atļauja jānodod Valsts policijas struktūrvienībā, kura to izsniegusi, un jāsaņem jauna realizācijas atļauja.
Ieroci nodot glabāšanai kādam citam, kamēr pats izdomāsiet to lietot, gan nav atļauts.