Kurās Eiropas valstīs ir augstākās un zemākās algas? 122
Beļģijas nodokļu maksātājiem tiek atskaitīti gandrīz 65% no viņu algas
Beļģijā vientuļi bezbērnu cilvēki sedz lielāko nodokļu nastu, savukārt precētiem pāriem ar bērniem ir nedaudz vieglāks slogs. Lai gan valsts var lepoties ar augstu veselības aprūpes kvalitāti, tikšana pie tās var būt ilgs un sarežģīts process.
Piemēram, Beļģijā dzīvojošajam, kura alga ir 45 000 eiro, nodoklis tiks aplikts ar 45% virs 24 480 eiro un 50 % virs 42 370 eiro. Papildus darba ņēmējam būs jāmaksā 13,07% sociālās iemaksas. Vēl ir jāveic arī īpaša sociālās apdrošināšanas iemaksa, kas svārstās no 9,30 līdz 60,94 eiro mēnesī.
Paturot prātā, ka Beļģijā minimālā alga ir 1994,18 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ikmēneša alga par 45 000 eiro lielu algu iedzīvotājam pēc atskaitījumiem atstātu daudz mazāku algu par minimālo algu.
Tas pēdējos gados ir izraisījis pieaugošu neapmierinātību beļģu vidū, jo viņiem šķiet, ka viņi nesaņem to, par ko maksā nodokļos, salīdzinot ar viņu Skandināvijas kolēģiem.
Austrijai pietiekami spēcīga sociālā drošības sistēmas, lai kompensētu lielos nodokļus?
Austrija, vēl viena valsts ar augstiem nodokļiem – 55% apmērā, garantē stabilu sociālās apdrošināšanas sistēmu, kas ietver likumā noteiktu veselības apdrošināšanu, obligāto pensiju apdrošināšanu un likumā noteikto darba negadījumu apdrošināšanu, – tas ir diezgan vērtīgi, jo vienmēr cilveks būs sociāli pasargāts un nodrošināts dažādās dzīves situācijās.
Papildus tiem tas attiecas arī uz maternitāti un bezdarbu.