Foto-Flickr/Rubber Dragon

Kur asina rokas zāģus? 0

“Vai kaut kur asina rokas zāģus, kuriem zobi ir rūpnieciski rūdīti?
” Ivars Siguldā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Lasīt citas ziņas

Tradicionālā rokas zāģa asināšana ir smalka lieta. Labi to spēj tikai pieredzējis amatnieks.

Vispirms visiem zobiem jābūt vienādā garumā, ko panākt nebūt nav tik vienkārši, bet tikai tad zāģējot iespējama vienmērīga kustība bez drebēšanas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zobi jāasina, saglabājot pareizo slīpumu. Uz ātro noraujot tikai galiņus, pēc pāris reizēm atkal zobi vairs tik labi nekož. Tiem jābūt arī vienādi izlocītiem uz abām pusēm – tad zāģējums nenovirzās ne pa labi, ne kreisi.

Zāģa asināšanai nepieciešama laba trīsstūra vīle un speciālas spailes, kurās zāģa asmeni iespiež tā, lai varētu vīli turēt ar abām rokām. No parastās dzelzs izgatavotus zāģus varēja asināt ilgi, arī nepieciešamie rīki bija lēti.

Mūsdienās darbietilpīgo asināšanas procesu izskauduši rūpnīcās ražoti rokas zāģi ar rūdītiem zobiem. Šie zāģi to izgatavošanas tehnoloģijas dēļ nav paredzēti asināšanai.

Tomēr zāģa zobs, lai arī rūdīts, ir tikai dzelzs, un to var apstrādāt. Tiesa, speciālisti neiesaka ķēpāties ilgā laika un dārgo materiālu dēļ.

Ja nu tomēr ļoti gribas asināt, iespējams izmantot dimanta ripu. Var mēģināt arī ar dimanta vīli. Tomēr, ja rēķina vīles vai diska cenu, spaiļu izgatavošanu un darbu, aiziet uz veikalu un nopirkt jaunu instrumentu ir praktiskāk.

Profesionāli amatnieki biežāk iegādājas jaunus instrumentus un ar vecajiem zāģē kokmateriālus, kas kaitē zāģa zobam, tādus kā skaidu plāksne vai veci dēļi.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.