Kuņģa atvilnis un citi iemesli balss aizsmakumsam. Kā veseļoties: lēnais variants un ātrā glābšanas metode 0
Lai kādā rītā pamostos bez balss, nav nepieciešams saķert vīrusu. Ja jums nav sveša atviļņa slimība, tad esiet gatavi tam, ka laiku pa laikam balss var pamatīgi aizsmakt vai pat pazust.
Fitness balsenes muskuļiem
Balss aizsmakums ir gana bieža problēma, īpaši, ja cilvēka ikdienas darbs saistīts ar intensīvu runāšanu, dziedāšanu. Aizsmakt vai pazust tā var arī vīrusu dēļ, taču ne katrs zina, ka raizes ar balsi mēdz sagādāt atviļņa slimība.
Kā zināms, kuņģa sula ir ļoti skāba. Atviļņa gadījumā šī spēcīgā skābe pastāvīgi kairina kaklu, rada iekaisumu balss saitēm un tās kļūst sausākas, pietūkst un balss aizsmok. Īpaši, ja cilvēks ir spiests tiešām daudz runāt vai dziedāt.
Lai būtu skaidrāka aina, vērts zināt, ka balss veidojas, kustoties mūsu balss saitēm. Tās savukārt kustina balsenes muskuļi, muskulīši, kas atrodas balss saišu ārpusē un kustina balseni, to noliecot. Šajā brīdī iestiepjas balss saites, bet šo saišu pamata muskuļi saspringst, aizveras balss sprauga un, izlaižot gaisu no plaušām, veidojas skaņa.
Otorinolaringoloģe jeb LOR ārste Ligita Kupica piebilst, ka, protams, balsi veido arī deguns, deguna blakus dobumi, mute un mēle. Tā kā vīriešiem balsene ir lielāka, tad viņiem veidojas rupjāka balss, bet sievietēm un bērniem – smalkāka, jo balsene ir mazāka.