Kultūršoks bibliotēkā! Vai tiešām bibliotekāriem nav jāzina slavenu darbu autori? 135
Kāds vīrietis, apmeklējot bibliotēku, piedzīvojis kultūršoku. Sociālo mediju platformā “X” viņš paudis neizpratni, kā bibliotēkā var strādāt cilvēks, kurš nezina vienu no rakstniecības ikonām – Viktoru Igo.
Franču rakstnieks, klasiķis Viktors Igo vislabāk zināms kā slavenā romāna «Nožēlojamie» un «Parīzes Dievmātes katedrāle» autors. Taču kāds bibliotēkas apmeklētājs raksta: “Neliels kultūršoks – bibliotēkā strādājoša meitene nezina, kas ir Viktors Igo! Nē, nu labi, nezināt tādu Andrē Židu vai Stendālu… nē, Stendāls būtu jāzina, bet nezināt vienu no rakstniecības ikonām… mjā.”
Nelieks kultūršoks – bibliotēkā strādājoša meitene nezina kas ir – Viktors Igo! Nē, nu labi, nezināt tādu Andrē Židu, vai Stendālu… nē, Stendāls būtu jāzina, bet nezināt vienu no rakstniecības ikonām… mjā.
— Imants Kore (@dzimmijs13) September 10, 2024
Vīrietis paudis, ka darbiniece uz viņu skatījusies lielām, izbrīnītām acīm.
Iespējams, bet arī "Nožēlojamie" viņai neizteica neko, brīnījās lielām acīm.
Nu, tipa "Les Miserables" nemēģināju pārjautāt. 🙂— Imants Kore (@dzimmijs13) September 10, 2024
Kāds cits sociālo tīklu lietotājs izteica izbrīnu, ka Igo darbi jāmeklē bibliotēkā.
Jā, ar domāju, jābūt, bet nav! Kvazimodo rāmi plauktā, Gvinplēns blakus, bet Žvazldziņnauda ar visiem Pirmajiem Gaiļiem un Žabēru – nav.
Laikam palicies iepriekšējā dzīvesvietā…— Imants Kore (@dzimmijs13) September 11, 2024
Bibliotēkā jāzina, kā apieties ar datubāzēm, lai atrastu grāmatas.
— Lauris Bočs (@BocsLauris) September 11, 2024
“Pārdevējai veikalā arī būtu jāzina produktu sastāvdaļas? Nopietns jautājums, es neesmu grāmatu lasītājs, tāpēc nezinu, bet vai tiešām bibliotekāra pienākumos ir zināt rakstniekus? Vai tad tā galvenie pienākumi nav tevi piereģistrēt un pierakstīt kādu grāmatu esi paņēmis, un labākājā gabījumā pateikt, kur katra noteikta žanra grāmatas atrodas bibliotēka?” rakstīja vēl cits “X” lietotājs.
Pārdevejai veikalā arī būtu jāzin produktu sastāvdaļas? Nopietns jautājums, es neesmu grāmatu lasītājs tāpēc nezinu, bet vai tiešām biblotekāra pienākumos ir zināt rakstniekus? Vai tad tā galvenie pienākumi nav tevi piereģistrēt un pierakstīt kādu grāmatu esi paņēmis, un labākājā…
— Indy (@_indzha_) September 11, 2024
Tad viņa arī nezina vienu no skaistākajiem romāniem?
— Agnese Vēze (@Agy_1988) September 11, 2024
Man tad jājautā – kāda skuja pēc viņa strādā bibliotēkā, ja nezina bibliotekāram elementāras lietas.
— Naivā no laukiem (@NaivaaLaukje) September 11, 2024
Bibliotēkās strādājošie bieži nezina klasiķus. Protams, tas ir labs bonuss un it kā pašsaprotama vajadzība vismaz virspusēji kaut ko zināt. Bet diezgan naivi uz to cerēt.
— Olaines blokmājas (@OlainesB) September 11, 2024
“Es neteikšu, ka tas ir labi, bet profesijā viņai tas obligāti nav jāzina. Viņai jāmāk atrast jūsu nosauktā rakstnieka grāmatas katalogā un plauktā. Vai pastāstīt, kur tās vēl var atrast. Vai pastāstīt Igo grāmatu izdošanas vēsturi. Bibliotēka sen vairs nav par literatūras vēsturi.”
Es neteikšu, ka tas ir labi, bet profesijā viņai tas obligāti nav jāzina. Viņai jāmāk atrast jūsu nosauktā rakstnieka grāmatas katalogā un plauktā. Vai pastāstīt, kur tās vēl var atrast. Vai pastāstīt Igo grāmatu izdošanas vēsturi
Bibliotēka sen vairs nav par literatūras vēsturi.— doronike (@KlavinaDiana) September 11, 2024