D. M.: – Dažkārt man šī spriedze nav saprotama – mēs nevaram nodarboties vienīgi ar jaunradi, kas eksperimentē. Tas ir plašākas diskusijas jautājums par kultūras mērķiem mūsu valstī. 0
Uzskatu, ka sadaļai, kas saistīta ar simtgadi – vai tās būtu 100 stipendijas dažādiem vēstures jautājumiem vai jaunrades darbi – jābalstās VKKF projektu konkursā gūstamos līdzekļos. Kultūras ministrijai pēc iespējas mazāk vajadzētu nodarboties ar projektu konkursiem. Tā nenotiek tāpēc, ka nav bijusi pietiekama mijiedarbe starp KM un VKKF, jo redzam, ka ir kādas prioritāras lietas, kas izkrīt cauri VKKF, un KM tad jābūt gatavai reaģēt.
M. P.: – Vēl ir arī jautājums par nevalstiskām organizācijām, kas darbojas ilgstoši, un regulāriem lieliem projektiem, kas pārsniedz viena projektu konkursa mērķus. Piemēram, Ģertrūdes ielas teātris, arī laikmetīgās mākslas biedrības – VKKF it kā nav pienākuma gadu no gada atbalstīt vienu projektu, tomēr arī KM nav līdzekļu, ar ko mūs atbalstīt.
E. V.: – To, kādas būs nākamā gada programmas, agrāk mēs definējām jau iepriekšējā gada pavasarī. Un arī tad jau bija par vēlu. Problēma ir tā, ka šodien mēs vēl nezinām nākamā gada finansējumu. Šoruden gan ceram uz labām pārmaiņām – varbūt tomēr beidzot izdosies mainīt fonda finansēšanas modeli.
Kas notiks tālāk ?
Jautājums par VKKF finansēšanas modeļiem drīzumā tiks skatīts Koalīcijas padomes sēdē.
KM iesniegs atbalstītajam variantam atbilstošu jauno politikas iniciatīvu (JPI) līdz 1. augustam. JPI izvērtēs Finanšu ministrija un Pārresoru koordinācijas centrs un iesniegs Ministru kabinetā līdz 6. oktobrim.
22. septembrī VKKF Gaismas pilī rīkos konferenci.