“Mūsu laimes diena,” tā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atklāšanu 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, raksturoja mūsu mākslas leģenda Džemma Skulme (priekšplānā centrā). Miervalda Poļa personālizstāde, ar ko muzejs vēra durvis, izpelnījās gan cildinājumus, gan arī neizpratni par daža parādes portreta varoņiem.
“Mūsu laimes diena,” tā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atklāšanu 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, raksturoja mūsu mākslas leģenda Džemma Skulme (priekšplānā centrā). Miervalda Poļa personālizstāde, ar ko muzejs vēra durvis, izpelnījās gan cildinājumus, gan arī neizpratni par daža parādes portreta varoņiem.
Foto – Timurs Subhankulovs

Kultūras zvaigžņu lietus 2016. gadā. Kas ieintriģēja visvairāk 0

Ko šogad gaidījām visvairāk
Autores: Vita Krauja, Linda Kusiņa
Viens no notikumiem, ko ar nepacietību gaidījām visvairāk, bija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) atvēršana pēc restaurācijas jaunā veidolā. Tā kā LNMM atklāja ar Miervalda Poļa personālizstādi, kas izpelnījās gan cildinājumus, gan arī neizpratni par daža parādes portreta varoņiem, tad aizvadītais gads vispirms paliks vēsturē tieši ar šā mākslinieka vārdu. Turpat līdzās Juris Dimiters, kura triepiens nemainīgi aktuāls – viņa izstāde “Priekškara paslēpes” LNMM apskatāma līdz 29. janvārim –, un vēl, protams, minams Miķelis Fišers, kurš tika izvēlēts nākamgad pārstāvēt Latviju Venēcijas biennālē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Teātrī gads atmiņā paliks režisora Vladislava Nastavševa zīmē. “Spēlmaņu naktī” viņam tika vislielākie lauri – “Asins kāzas” Nacionālajā teātrī ieguva gada lielās formas izrādes titulu, izrādei vēl birums nomināciju un pašam Vladislavam Nastavševam – Gada režisora gods.

Pēc ilgi gaidītās latviešu oriģināloperas “Iemūrētie” pirmizrādes Latvijas Nacionālajā operā aizvadītā gada ieguvumu listē ierak­stāms operas autora komponista Ērika Ešenvalda vārds, tāpat arī režisors Aiks Karapetjans par “Fausta” režiju. Runājot par režisoriem, vai visa Rēzekne dimdējusi, kad “Gorā” savus astoņdesmit muzikāli teatrāli svinēja Jānis Streičs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl aizvadītais gads iezīmīgs ar gandrīz visā pasaulē slaveno latviešu komponistu Pēteri Vasku, kura 70 gadu jubileja izskanēja ar pirmatskaņojumiem un koncertiem visā Latvijā. Apaļu jubileju ar virkni koncertu atzīmēja Maestro Raimonds Pauls. Sevi apliecinājis arī mūziķis Māris Briežkalns, kurš Latvijas Radio bigbendu aizvedis līdz 50. dzimšanas dienai ar krāšņu koncertu Lielajā ģildē. 2016. gads mūzikas vēsturē paliks ar vēl vienu jubilāru – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kam apritēja apaļi 90 un pie kura pults jubilejas koncertos stājās izcilības – diriģenti Mariss Jansons, Vasilijs Sinaiskis un citi meistari.

Šogad uzmirdzējusī Latvijas kino zvaigzne ir Elīna Vaska, kura Renāra Vimbas filmā “Es esmu šeit” pārliecinoši iedzīvojas vidusskolnieces Rajas tēlā, visās intervijās uzsverot, ka neuzskata sevi par aktrisi, tomēr viņas talantu spilgti apliecina gan labākās kinoaktrises tituls festivālā “Lielais Kristaps”, gan nominācija nākamā gada Berlīnes starptautiskā kinofestivālā uzlecošo zvaigžņu desmitniekam “European Shooting Stars”.

Savukārt par zvaigzni literatūrā nosaucam dzejnieku Kārli Vērdiņu, kura dzejas krājums “Pieaugušie” šogad saņēma Literatūras gada balvu, Autora balvu un bija arī visvairāk lasītais dzejas krājums bibliotēkās, savukārt bērnu dzejas krājums “Tētis” saņēma Baltvilka balvu, bet pats dzejnieks devies uz doktorantūras studijām ASV.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.