Foto: Zane Bitere/LETA

Kultūras informācijas sistēmu centrs sācis vienotu valsts pārvaldes virtuālā asistenta platformas attīstību 0

Kultūras informācijas sistēmu centrs sācis inovatīvas virtuālo asistentu koplietošanas platformas izveidi publiskās pārvaldes iestāžu vajadzībām, informēja Kultūras informācijas sistēmu centra pārstāve Ilma Elsberga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Projekts īstenots, izmantojot valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas “Hugo.lv” iestrādnes un resursus. Projekta rezultātā valsts pārvaldes iestādes varētu iegūt mūsdienīgu rīku saziņai ar sabiedrību un iespēju iedzīvotājiem ērti saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Elsberga sacīja, ka virtuālie asistenti iegūst arvien lielāku popularitāti uzņēmumu un organizāciju saziņai ar saviem klientiem. Ņemot vērā publiskās pārvaldes iestāžu darba specifiku, ir iespējams izveidot vienotu pamata platformu virtuālo asistentu pakalpojumu nodrošināšanai, ko var izmantot ikviena iestāde, pielāgojot un papildinot atbilstoši savām vajadzībām. Šāda pieeja ļauj būtiski ietaupīt resursus, jo katrai iestādei nav jāveido savs virtuālais asistents no nulles, bet tikai jāpielāgo virtuālā asistenta “pārziņā” esošo jautājumu loks savas iestādes tēmu specifikai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kultūras informācijas sistēmu centra vadītājs Armands Magone skaidroja, ka būtībā tiks izveidots “pamata bots” jeb asistents ar pamatzināšanām un specializētie “boti” par konkrētu tēmu loku, kas savā starpā sadarbosies, nodrošinot efektīvu komunikāciju ar iedzīvotājiem. “Risinājumu veidojam “Azure” platformā, izmantojot “Hugo.lv” valodu korpusu, mākslīgā intelekta tehnoloģijas valodas atpazīšanai un citas jau esošās iestrādes,” teica Magone.

Viņš papildināja, ka projektā plānots arī paplašināt un nostiprināt latgaliešu rakstu valodas saglabāšanu un attīstību digitālajā vidē, izveidojot rīku ne tikai latviešu, bet arī latgaliešu rakstu valodas pareizrakstības pārbaudei.

Projekts īstenots sadarbībā ar programmatūras izstrādātāju “Tilde”, piesaistot Eiropas reģionālā attīstības fonda līdzekļus. To koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, bet īsteno Kultūras informācijas sistēmu centrs, liekot lietā gadu gaitā uzkrātās zināšanas un pieredzi valodu tehnoloģiju un ar to saistīto mākslīgā intelekta risinājumu attīstībā un izmantošanā publiskajā sektorā.

Plānots, ka divu gadu laikā iesaistīsies gandrīz 50 publiskās pārvaldes iestāžu, virtuālie asistenti nodrošinās vismaz 10% no kopējā konsultāciju apjoma iedzīvotājiem, bet latgaliešu rakstu valodas pārbaudes rīku izmantos ap piecām iestādēm.

“Hugo.lv” ir Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma, kas brīvi pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Tā nodrošina automatizētu tulkošanu, runas atpazīšanu un runas sintēzi, kā arī dažādus rīkus daudzvalodu atbalstam e-pakalpojumos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.