Kurš dzīvos veselīgāk? 2
– Kādas tad īsti sekas būs VK ziņojumam? KM jau sakās gatavojot piecus jaunus birokrātiskus dokumentus…
H. Matulis: – Jā, varbūt sistēma kļūs caurskatāmāka, bet vai kopumā biedrībām būs labāk? Man ir sajūta, ka biedrībām būs lielāks slogs. Būs loģiskāka finansēšanas sistēma? Nē, man ir sajūta, ka loģiskāka tā nekļūs, jo iedziļinoties tā jau šobrīd ir esošajai realitātei piemērota labākā iespēja. Šobrīd izskatās tā, ka būs mazliet lielāks administratīvais slogs un principā pārējais paliks tāpat. Viss rezultējas uz to, ka atrodam vainīgos, kas it kā izšķērdējuši 64 000 eiro, sodām kultūras organizācijas, kas izrāda iniciatīvu, lai sasniegtu savus mērķus.
L. Graudiņa: – Ieguvums no revīzijas būs atkarīgs no tā, kādas izmaiņas veiks Kultūras ministrija. Attiecībā uz mūsu sešiem ieteikumiem, nepiekrītu, ka situācija pasliktināsies. Turklāt tie panākti diskusijās, jo sākotnēji apspriešanai piedāvātais ziņojuma projekts bija savādāks. Arī priekšstats, ka VK kādu soda, ir pilnīgi aplams.
K. Kūla: – Situācija kultūras NVO jau ir pasliktinājusies – ziņojuma ietekmē cilvēki negatīvi uztver darbu šajās organizācijās – ir grūti strādāt sabiedrības labā un vēl par to saņemt publisku nopēlumu.
– Atzinums tomēr savā veidā vēlreiz apliecinājis nepieciešamību atgriezties pie iepriekšējā VKKF finansēšanas modeļa. Vai tas tiks izmantots kā papildu arguments jau vasarā gaidāmajā cīņā par to?
S. Voldiņš: – Viena labā lieta ir atzinumā paustais secinājums, ka jāpārskata ministrijas un VKKF funkcijas, par ko arī mums pašiem nebija šaubu. Otra – klajas nelikumības tomēr nav konstatētas. Šobrīd ar VKKF esam vienojušies strādāt pie funkciju sadalījuma, kas tiks iezīmēts fonda stratēģijā, ar kuru vasarā iesim uz valdību. Kāds tieši būs šis sadalījums, vēl pāragri spriest. Šeit pieminēja administratīvā sloga palielināšanos – liela daļa VK ieteikumu attiecas uz ministrijas iekšējo kārtību. Biedrībām būs jāiesniedz dati par aktuālo finanšu situāciju, ja informācija par to vēl nebūs pieejama.