Kudors: Latvijas izvēle uzticēt savu drošību ASV, nevis Eiropai – tā ir bijusi pareiza izvēle 148
ASV varētu pat nelietot kodolieročus pie noteiktas situācijas, jo ASV ir tik militāri jaudīga, ka ar ne-kodolieročiem, bet ar citiem militāriem soļiem, varētu pamatīgi apstādināt Krieviju, šādu komentāru TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sniedza politologs Andis Kudors, piebilstot, ka Francijas prezidenta Emanuela Makrona nostāja vērtējama kā “ūdens glāze var būt pustukša vai puspilna,” kā uz to skatās.
Kudors uzskata, ka ar Putinu var runāt tikai spēka valodā un ar spēka politiku.
“Labā ziņa ir tā, ka Vācija mainās, mainās Šolca retorika”, Kudors stāsta, ka Vācija turas, mēģina būt pa draugam, bet realitāte nu nospiedusi, ka arī sabiedrība noskaņojas pret Putinu.
“Sagaidīt, ka tik liels skaits valstu būs visos jautājumos vienots, ir neiespējami – tā nav Eiropas federācija, tā ir Eiropas Savienība. Valstis savu neatkarību ir saglabājušas, lai gan daļa suverenitātes ir deleģēta Eiropas institūcijām,” turpina Kudors.
NATO ietvaros jau redzam, ka ir vēl valstis, uz ko varam paļauties.
ANO nepilda savas funkcijas, nespēj sasniegt savu mērki, – ANO Drošības padome tika izveidota, lai kādu genocīdu vai militāru konfliktu situācijās spētu īstenot militāru intervenci, sūtīt zilās ķiveres, multinacionālus spēkus, kas apstādina šo konfliktu.
“Tas ir absolūts absurds, ka Krievija ir ANO DP. Krievija tur ir tāpēc, ka ir PSRS pēctece un mantiniece,” jautājumu aktualizē Kudors: “tas vērtējams kā kļūda, bet ir grūti to panākt un ceļš ir grūts, un nāksies rīkoties. Bet kopumā mazinās uzticība starptautiskajām tiesībām mazinās, jo tās netiek uzturētas, nav spēka instrumentu.”