Foto – Shutterstock

Pārmaiņas mugurkaulā 0


Nereti sāpes krūtīs izraisa deformējošas pārmaiņas mugurkaulā, tā sauktā spondiloze. Šajā gadījumā uz krūšu kurvi izstarojošas sāpes var radīt sašaurinātas starpskriemeļu spraugas un radziņi jeb spondilofīti, kas kairina nervu saknītes. Slimības paasinājumus provocē mazkustība vai smags fizisks darbs. Piemēram, ceļot smagumus, var izkustēties kāds mugurkaula skriemelis un kairināt nervu saknītes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Pusaudžiem smeldzes iemesls sirds apvidū var būt skolioze, kas rada starpskriemeļu muskulatūras iestiepumu un muguras nervu saknīšu kairinājumu. Vispirms šī problēma jārisina, izvēloties piemērotu skolas somu un pareizi to nēsājot, kā arī rūpējoties par ergonomiskiem mācību apstākļiem.

Reizēm nopietnas sirdsslimības izpaužas ar dedzinošu sajūtu krūtīs līdzīgi kā atviļņa gadījumā, kad kuņģa skābe kairina barības vadu. Ja vainojamas kuņģa problēmas, tās palīdzēs novērst atbilstīga ēdienkarte un medikamenti, tā sauktie protonu sūkņa inhibitori, kā arī kuņģa skābi mazinoši līdzekļi.

Plaušu un citas kaites

CITI ŠOBRĪD LASA

Durstīgas sāpes krūšu kurvja kreisajā pusē var būt plaušu karsoņa gadījumā un pēc tā pārslimošanas, kad skarta pleira – plēve, kurā ir daudz nervu galu un kura atrodas virs plaušām.

Jaunus vīriešus pēkšņi mēdz piemeklēt tā sauktais pneimotorakss, kad plīst plaušu bullas jeb pūslīši un pleiras dobumā uzkrājas gaiss. Šādu negadījumu var provocēt liela fiziskā slodze. Tad rodas stipras sāpes krūšu kurvja kreisajā pusē vai padusē un ir grūti ievilkt elpu. Taču šādas pazīmes var liecināt arī par plašu miokarda infarktu.

Spēcīgas sāpes sirds apvidū, pēkšņs elpas trūkums un klepus, kad izdalās asinis, var būt plaušu artērijas trombembolijas gadījumā.

Žultsakmeņi liek par sevi manīt ar sāpēm un dūrieniem labajā paribē, bet sāpes izstaro, tāpēc grūti saprast, kurā pusē tās ir. Smeldze naktī krūšu kurvja augšējā trešdaļā var liecināt arī par čūlas slimību.

Seniori, kuri sirgst ar osteoporozi, var viegli iedzīvoties krūšu kurvja traumās, piemēram, ribas lūzumā, kad arī būs sāpes sirds apvidū.

5 padomi, kā rīkoties, ja dur sirdī

1. Vispirms jānoskaidro problēmas cēlonis. Pirmais nepieciešamais izmeklējums ir elektrokardiogramma, it īpaši, ja sūdzības ir ilgstošas. Pēc tam ārsts izvērtēs, kādi izmeklējumi vēl vajadzīgi.

2. Sākumā ieteicams iedzert nomierinošu līdzekli, taču sirdsslimības gadījumā tiem būs īslaicīgs efekts.

3. Ērti apsēsties vai atgulties un mierīgi elpot. Darot to dziļi, var rasties reibonis, jo ir samazināta asiņu pieplūde galvas smadzenēm.

4. Meklēt pozu, kurā sāpes atlaižas, piemēram, ja vaina ir krūšu skriemeļos, nereti palīdz atslābinoši, stiepjoši vingrojumi.

5. Spondilozes un starpribu neiralģijas gadījumā atvieglojumu var sniegt sāpīgo punktu masāža.

Reklāma
Reklāma

KONSULTĒJUSI “VESELĪBAS CENTRA 4” ĢIMENES ĀRSTE VIZMA VECVĒRDIŅA

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.