Krūmmellenes ražo braši. Dārzkopja darbi augustā 0
“Patlaban vācam ogu ražu. Arī krūmmellenes šogad gatavas daudz agrāk nekā citus gadus. Agrās šķirnes jau apēstas. Izcili, kā vienmēr, sevi pierādījušas šķirnes ‘Patriot’ un ‘Bluecrop’. Jau otro gadu labi ražo ‘Early Blue’,” teic stādaudzētājs Pēteris Heimanis no Pūres.
Krūmmellenēm ir smalka sakņu sistēma. Tās vēlas mitrumu, taču ne slapjumu. Augus laista reizi nedēļā.
* Tas, ka augsne virspusē sausa, neko nenozīmē. Svarīgi iebāzt roku dziļāk un paraudzīt augsni.
* Patlaban ieriešas nākamā gada ziedpumpuri, tādēļ augus nedrīkst iekaltēt.
* Ja augsnei ir pietiekami skāba reakcija un lietots piemērots mēslojums, no urbuma ņemto ūdeni speciāli nevajag paskābināt.
Auga labsajūtai svarīgi, lai tas būtu iestādīts krietni dziļā bedrē, kas pildīta ar kūdras substrātu (ideālā variantā – ar speciāli ielaboto, kas paredzēts skābumprasīgiem augiem). Tad mitrums augsnē saglabāsies pietiekami un mellene jutīsies labi.
Gan labākai mitruma saglabāšanai, gan sakņu kamola piesegšanai ziemā nāks par labu, ja augsni ap augu mulčē. Tam labi der skābā kūdras augsne. Piemērota arī mizu mulča.
* Pieredze liecina – lietojot mizu mulču, vajadzēs četras reizes vairāk mēslojuma (ja lieto granulas).
Patlaban augus vairs nepiebaro. To ieteicams darīt pavasarī, kad sāk plaukt pumpuri. Vispirms dod amonija sulfātu, tad speciāli skābumu mīlošiem augiem domāto pilnmēslojumu.
* Ja lieto šķidro mēslojumu, to vasarā dod vairākas reizes (kā norādīts pamācībā).
Izvēlas izturīgākās šķirnes. Ja dārzā ir vairākas, ar laiku var noteikt savā dārzā piemērotākās. Dažām šķirnēm sliktākos laika ap-stākļos ogas var pat neaizmesties, kā tas novērojams šogad.
* Šķirnes aprakstā minētā labā salcietība nenozīmē arī ziemcietību, jo mūsu klimatā tieši neprognozējamais laiks ir visbīstamākais.
* Pēc viena gada (īpaši pēc šī) nevar spriest par šķirnes īpašībām.