Krīze Itālijā ļauj uzdzīvot utīm 0

Itālijas skolās un bērnudārzos pieaudzis pedikulozes gadījumu skaits un arvien biežāk ar utīm inficējas ne tikai sākumskolēni, bet arī vidusskolu audzēkņi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
RAKSTA REDAKTORS
4 biežākās kļūdas, kāpēc topošie šoferi “izkrīt” CSDD braukšanas eksāmenā. Tās der atcerēties arī pieredzējušiem šoferiem
Lasīt citas ziņas

Beidzamajos gados ir novērots, ka, iespējams, globālās sasilšanas dēļ visā pasaulē palielinās inficēšanās gadījumu skaits ar utīm, sasniedzot miljonus gadījumu ik gadu. Itāliešu pediatrs Italo Farnetani uzskata, ka pedikulozes gadījumu skaita pieaugumā šajā valstī vainojams pārbaužu trūkums un arī ekonomiskā krīze, jo iedzīvotāji nevar atļauties iegādāties vai iegādājas nepietiekamā daudzumā utu apkarošanas līdzekļus, kas maksā dārgi.

Milānā praktizējošais Farnetani veicis pētījumu par utu izplatību valstī, aptaujājot 37 kolēģus no dažādiem Itālijas reģioniem. Šajā pētījumā itāliešu pediatrs secinājis, ka pedikulozes gadījumu skaits 2013. gadā pieaudzis par 15 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Pērn ar utīm inficējušies vairāk nekā 1,7 miljoni nepilngadīgo Itālijas iedzīvotāju, pārsniedzot iepriekš prognozētos 1,5 miljonus. Turklāt ārsts atgādina – veiksmīgākie iztiek ar vienu vienīgu inficēšanos, bet liela daļa ar utīm cīnās atkārtoti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Itālijā vienmēr ticis uzskatīts, ka pedikuloze ir galvenokārt sākumskolas vecuma bērnu problēma. Farnetani pētījums šo uzskatu apgāž, jo iesaistīto pediatru apkopotie dati liecina, ka visvairāk gadījumu bijis bērnudārzā, bet, bērniem augot, inficēšanās ar utīm pamazām kļūst mazāk iespējama. Aizvadītā gada laikā ar utīm inficējušies aptuveni 900 000 itāliešu bērnu vecumā līdz 6 gadiem, nākamajā vecuma grupā no 6 līdz 12 gadiem inficējušies 600 000, bet 13 – 18 gadu vecumā utis bijušas aptuveni 220 000 Itālijas iedzīvotāju.

“Iedarbīgi ārstēšanas līdzekļi pastāv, taču maksā dārgi. Aptiekās plašā izvēlē ir atrodami izsmidzināmie līdzekļi, eļļas un šampūni, kas iznīcina utis, bet nav pārāk agresīvi bērnu matiem un galvas ādai, taču to cenas ir ap 13 – 15 eiro. Lai būtu pilnīga drošība par visu utu un gnīdu iznīcināšanu, ārstēšanu ieteicams pēc dažām dienām atkārtot, taču tas padara cīņu ar utīm par visai dārgu pasākumu,” atzīst eksperts, kurš uzskata, ka utu apkarošanas līdzekļus vajadzētu apmaksāt valstij, jo tikai tā varētu samazināt inficēšanās gadījumu skaitu.

Utis laika gaitā kļuvušas izturīgākas un vairs tik viegli nereaģē uz klasiskajiem medikamentiem ar neirotoksisku iedarbību, kas, bojājot utu nervu sistēmu, tās nogalina.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.