Kritizē Eštones darbu 0
Eiropas Savienības 12 dalībvalstu ārlietu ministri uzskata, ka ES diplomātiskā dienesta efektivitāti tā darbības pirmajā gadā kavējusi birokrātija un nepareiza pārvaldība, ziņo tīmekļa medijs “EUobserver”.
Beļģijas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Luksemburgas, Nīderlandes, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas ministri savas idejas izklāstījuši neoficiālā trīs lappuses garā dokumentā, kas datēts ar 8. decembri. Kaut arī dokuments ieturēts korektā stilā, tajā skarti arī tādi sensitīvi temati kā cīņas par vietu zem saules Eiropas Komisijas un Eiropas Ārlietu dienesta (EEAS) starpā, ES augstākās ārlietu pārstāves Ketrinas Eštones prasmes organizēt ministru sanāksmes, kā arī viņas nevērība pret drošības jomas jautājumiem.
“Vai EEAS ir pareiza organizatoriskā struktūra, lai nodrošinātu efektīvu sadarbību ar komisiju visos ārpolitikas jautājumos? ES delegācija var funkcionēt efektīvi tikai tad, ja delegācijas vadītājs savlaicīgi saņem informāciju un var pilnībā koncentrēties uz politiskajām prioritātēm un ja delegācija var organizēt savus administratīvos izdevumus efektīvi,” norāda 12 ministri. “Ir jāizpēta veidi, kā vēl vairāk varētu tikt optimizēta politisko prioritāšu apzināšana.”
EEAS pārstāvji atzina, ka nekādā gadījumā neuzskata ministru dokumentu par dienesta kritiku, bet drīzāk par “noderīgu ieguldījumu”, lai tā darbu padarītu labāku. Arī Eštone sagatavojusi dokumentu, kurā formulējusi savu skatījumu uz 12 ministru dokumentā minētajiem jautājumiem. Augstā pārstāve uzskata, ka viņas kontakti ar arābu valstīm Lībijas jautājumā, centieni atsākt Tuvo Austrumu miera procesu un panākt Irānas atgriešanos kodolsarunās, kā arī tiešo Kosovas un Serbijas sarunu atsākšanu uzskatāmi par panākumiem viņas darbībā.