Publicitātes foto

Kristīgie dziesmu svētki Cēsīs 0

Baptistu kori un mūziķi aicina pievērst uzmanību garīgām vērtībām, pateikties Dievam un dziedāt Latvijas dvēselei.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Šonedēļ Cēsīs ar plašu muzikālo programmu skan Latvijas Baptistu draudžu savienības (LBDS) VIII dziesmu svētki “Dziesma Latvijas dvēselei”. Uz svētkiem, kuriem šogad svin 90. jubileju, ieradušies ap trīssimt dziedātāju, viesi no ASV, Brazīlijas un citām pasaules valstīm. Komponists Ēriks Ešenvalds, svētku lielkoncerta līdzveidotājs, aicina: “Mūsu dziesmu svētki ir skanējuši Latvijas brīvvalsts gados, un brīvība, kas izauklēta draudžu lūgšanās, svētdien­skolēnu un koru dziesmās, ģimeņu patriotiskajās jūtās un darbos, ir jāsargā un jākopj. Tāpēc es aicinu, ka katra mūsu dziesma var lūgt, mirdzēt un mīlēt to Latvijas dvēseli, kas mums ir dota, tādējādi mūs visus vienojot.” Kopā ar Ēriku Ešenvaldu Dziesmu svētkos Cēsīs muzicē arī pianists Reinis Zariņš, operdziedātāji Arvīds un Marlēna Keiņi, dziedātāja Lība Ēce-Kalniņa u. c.

Svētku laikā Cēsu ielās notiek koru maratons, bērnu un jauniešu muzikālā nometne “Būsim kopā”, mākslinieku plenērs “Imaginations”, kā arī dažādi labdarības pasākumi. Notiek pilsētas teritorijas sakopšana, tiek vākti ziedojumi vēsturiskās Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijai, ar muzikāliem koncertiem tiek iepriecināti Cēsu audzināšanas iestādes jaunieši un pilsētas pansionāta “Cīrulīši” iemītnieki. Šodien Cēsu Sv. Jāņa baznīcā dzirdams Dziesmu svētku atklāšanas koncerts, bet rīt Cēsu pils parkā skanēs Dziesmu svētku lielkoncerts “Dziesma Latvijas dvēselei”, savukārt svētdien – ekumenisks dievkalpojums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Liepājas Sv. Pāvila draudzes mācītājs Mārtiņš Balodis atgādina: “Tāpat kā dziesmu svētki, daudzus vienmēr ļoti piesaistījusi četrbalsīgā baptistu koru dziedāšana. Baptisti allaž sekojuši līdzi visām aktivitātēm, kas notiek sabiedrībā, ir svarīgi būt uz to viļņa un šādi komunicēt, saprast, ko cilvēki iegūst caur dziedāšanu un kā izprot vērtības. Tagad gan koru dziedāšana vairs nav aktuālākais komunikācijas veids, tāpēc galvenais līdzeklis, manā skatījumā, ir sociālie tīkli. Jāsaskata principi, kāpēc jaunie cilvēki grib pavadīt daudz laika sociālajos tīklos. Un tas mūs vedina redzēt milzīgās problēmas, kas ir mūsu sabiedrībā un ģimenes dzīvē. Varam meklēt, kur sabiedriskajā dzīvē ir deficīts un kur piedāvājums, bet šodien ir jārunā par vērtību principiem, kurus nodot tālāk nākamajām paaudzēm. Vēsts jau paliek nemainīga, bet mainās tas, kā mēs šo vēsti aiznesam tālāk.”

Liepājas dzīvē daudz kas notiek, balstoties uz dažādu konfesiju mācītāju sadarbību. Mācītājs Mārtiņš Balodis uzskata, ka tā ir iespēja iet ar savu kristīgo stāju un dot pozitīvu pienesumu savas pilsētas dzīvē. Viņa vadītā draudze palīdz arī risināt pilsētas sociālās problēmas – ir Krīzes centrs grūtniecēm, notiek darbs ar atkarībās nonākušajiem. Jauniešus ap sevi pulcē draudzes evaņģēlists Toms Bergmanis, kurš ir futbolists un pat oficiāli reģistrējis futbola komandu. Jauniešiem padomā veidot tagad populāro “Fusion” vasaras nometni – nedēļas garumā visi mācās dziedāt, lai caur dziesmu slavētu Kristu. Katrs var pamācīties spēlēt kādu instrumentu, diriģēt (vismaz mēģināt to darīt), ja kādam ir sapnis dziedāt solo, tad ir iespēja izmēģināt savu varēšanu. Parasti atbrauc arī kādi dalībnieki no ārzemēm, un tas ir vēl jo interesantāk, jo ir jaunas iepazīšanās. Nometnes noslēgumā vienmēr notiek koncerts, lai parādītu, ko jaunieši ir iemācījušies.

Uzziņa

Pirmā latviešu baptistu grupa izveidota 1860. gada 2. septembrī Mēmelē vācu draudzes sastāvā.

Latvijas Baptistu draudžu savienība šobrīd apvieno vairāk nekā 7000 draudžu locekļu.

1925. gadā Liepājā notika pirmie baptistu dziesmu svētki Latvijā, kuros piedalījās 1100 dziedātāju. Otrajos svētkos 1935. gadā Liepājā pulcējās lielākais koristu skaits – ap 1400 dziedātāju. Trešie dziesmu svētki notika 1992. gadā Talsos, ceturtie – 1996. gadā Ogrē, piektie – 2000. gadā Ventspilī, sestie – 2005. gadā Liepājā, septītie – 2010. gadā Ventspilī un šogad Cēsīs – astotie baptistu dziesmu svētki.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.