Foto – Matīss Markovskis un no personiskā arhīva

Kristiāna Kalniņa: Pavisam atklāti par biodeju un dzīvi 1

Kristiāna Kalniņa ir biodejas skolotāja. Arī medicīnas māsa, rokdarbu skolotāja, deju un kustību terapeite ar maģistra grādu. Pašlaik viņa pievērsusies vienīgi biodejai un citas profesijas likusi malā. Latvijā šī dziedinošā metode parādījās pirms laba laika, un jau sešus gadus tiek mācīti biodejas skolotāji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Kas īsti ir biodanza, kam latviski rasts nosaukums biodeja?

Īsi varētu teikt, ka tas nozīmē izdejot dzīvi. Iepazīt sevi ar ķermeniska un emocionāla pārdzīvojuma starpniecību, savienoties ar sava iekšējā prieka avotu, izjust pozitīvo iekšējo līdzsvaru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Metodi radījis čīlietis Rolando Toro, kurš ir psihologs, antropologs, zinātnieks, mākslinieks, Santjago universitātes profesors. Īpaši dejošanas vingrinājumi, pieredze un mūzika ieved dziļāk zemapziņas procesos, tuvāk mūsu instinktiem, iedarbojas caur to nervu sistēmas daļu, ko paši nevadām.

Vai to var dēvēt par terapiju?
Rolando Toro ir lūdzis tā nesaukt, jo, dzirdot šādu apzīmējumu, uzreiz šķiet – ahā, terapija, tātad sirgstošajam. Biodeja ir personību attīstoša metode, kas dziedinoši iedarbojas gan fiziski, gan dvēseliski. Māca dzīvot apzināti un no sirds.
Mūsdienu neirozinātne apliecina, ka tikai 20% dzīves spējam vadīt ar racionālo domāšanu jeb apziņu, kas atrodas smadzeņu garozā. Pārējos 80% vada zemapziņas procesi jeb mūsu smadzeņu senā daļa. Biodejā iemācāmies ar ķermeni izpaust to, ko jūtam.

Esi ieguvusi veselības aprūpes maģistra grādu, studējot deju un kustību terapiju Rīgas Stradiņa universitātē, pirms tam strādājusi par medicīnas māsu, apguvusi rokdarbu mākslu. Tāds neparasts ceļš.
Bērnībā man bija sapnis – palīdzēt citiem. Mazotnē rūpējos par visiem dzīvnieciņiem, vecvecāku dārzā taisīju klaiņojošiem kaķīšiem ziemas mājas, lai viņi būtu siltumā un paēduši. Apbrīnoju putnus, pētīju kukaiņus, taureņus, vardītes. Katram bērnam būtu jāizaug saistībā ar dabu un jāapgūst šī valoda, jo arī ķermenis tajā runā. Ja būsi skaļš, ātri kustēsies, kaķis aizbēgs, putniņš aizspurgs. Bite iedzels, ja gribēsi satvert plaukstā. Taurenīti vari apskatīt vien tad, ja pieej tam klāt lēnām un jutīgi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.