Kristaps varēja aplipināt “visu pasauli”! Kāpēc par kontaktu ar inficētu personu uzzina tikai pēc vairākām dienām 7
Tuvojoties tā dēvētajam Covid-19 “otrajam vilnim”, atkal aktuāla kļūst sevis pasargāšana no inficēšanās ar koronavīrusu. Viens no veidiem ir viedierīču lietotne “Apturi Covid”. Tieši pateicoties “Apturi Covid” lietotnei, rīdzinieks Kristaps uzzināja, ka kontaktējies ar Covid-19 inficējušos personu. Tiesa gan, saņemtā informācija nebūt nesot bijusi tik noderīga, vēstīja raidījums “Bez Tabu”.
Kristaps, ilgi turēts neziņā:
“Vienkāršs paziņojums par to, ka es esmu bijis kontaktā ar kādu Covid-19 inficētu personu un ka ar mani drīzumā sazināsies kāds no SPKC. Tas arī viss. Aptuveni stundu vēlāk arī ar mani sazinājās SPKC. Pajautāja, kur es biju, kā es jūtos. Protams, pateica, lai sēžu mājās pašizolācijā divas nedēļas, kas ne pārāk patīkami bija.”
SPKC uzsver, ka ar lietotnes palīdzību ir iespējams noteikt datumu, kad bijis kontakts, kā arī to, cik tad ciešs un nozīmīga jeb ilga bijusi saskarsme ar inficējušos personu. Savukārt pēc tam SPKC tad arī izrunājas ar iesaistītajām personām, vienojoties par turpmāko rīcību.
Kristaps, ilgi turēts neziņā:
“Viss, ko viņi man pateica, bija tas, ka esmu kontaktējies piecas dienas iepriekš ar šo te inficēto personu. Taču man nav ne mazākās nojausmas, kā tā persona saslimusi – iepriekšējā dienā vai tās pašas piecas dienas atpakaļ, jo tas diezgan daudz ko maina, jo visas tās piecas dienas es esmu bijis darbā, ticies ar ģimeni, radiem, draugiem. Tas ļoti daudz ko maina. Tas tomēr diezgan lielā nemierā atstāj mani. Es visu pasauli varēju aplipināt.”
SPKC pārstāve gan norāda, ka epidemiologi patiesi vēlētos uzzināt par katru no inficēšanās gadījumiem pēc iespējas ātrāk, taču grēkojot arī paši slimnieki, proti, neizdara maksimāli iespējamo, lai noskaidrotu, vai ir inficēšanās ar koronavīrusu.