Krista Draveniece: Igors ar perforatoru mēnesī nopelna divreiz vairāk nekā Rīgas mērs. Uz kuras planētas mēs dzīvojam? 386
Krista Draveniece

Foto: Edijs Pālens/LETA

Esmu 32 gadus jauna ziņu portāla un TV raidījuma redaktore, kura Latvijas Universitātē ir ieguvusi augstāko izglītību. Aktīvi strādāju jau 13 gadus savā profesijā, šobrīd baudu prieku strādāt no mājām, ir maiņu darbs, bet vakaros ģimeni satieku, un ilgos komandējumos nav jābrauc, kā tu domā, lasītāj, cik liela ir mana alga?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Kautrīgais latvietis jau parasti par šādām tēmām skaļi nerunā, “nu tā nav smuki līst otra maciņā”, bet, katru dienu rakstot ziņas par to, ka eļļa ir divreiz dārgāka un kafija jau sen vairs nemaksā piecus eiro, nu nav iespējams nerunāt par to, cik liela alga Latvijā ir pieņemama.

Šobrīd, ja tā pavisam godīgi, man nav ne jausmas, kāds skaitlis būtu jānosauc, pašai atbildot uz savu jautājumu, jo viens draugs pelna 1000 eiro, cits 3000. Vai tas nozīmē, ka pirmais dunduks un otrais normāls vai pirmais vidējs latvietis un otrais veiksminieks?

CITI ŠOBRĪD LASA

Vecs tautas ticējums vēsta, ka laba alga ir tad, ja divas minimālās saliek kopā. Tā šobrīd Latvijā ir 700 eiro, tātad 1400 būtu tīri ciešami uz rokas. Ko saka zinātne?

Tikko, 10. oktobrī, LETA rakstīja, ka dzīvei nepieciešamā alga jeb minimālais ienākumu līmenis, kas tiek uzskatīts par nepieciešamu indivīdam vai ģimenei,

lai segtu savas pamatvajadzības un uzturētu pienācīgu dzīves līmeni noteiktā ģeogrāfiskā apgabalā, 2024.gadā Rīgā ir 1630 eiro bruto, bet reģionos – 1384 eiro bruto,

liecina atalgojuma pētījumu un vadības konsultāciju uzņēmuma “Figure Baltic Advisory” veiktais šī gada pētījums.

Salīdzinot ar situāciju pērn, dzīvei nepieciešamā alga Rīgā ir pieaugusi, bet reģionos – mainījusies minimāli. 2023.gadā dzīvei nepieciešamā alga Rīgā bija 1501 eiro bruto, bet reģionos – 1397 eiro bruto. Šo pieaugumu gan, paskatoties, cik maksā izīrēt divistabu vai, nedod Dievs, trīsistabu dzīvokli Rīgas rajonā, gribētos ļoti apšaubīt.

Peldot pa internetu, atradu tādu interesantu mājaslapu algas.lv, kur, ierakstot savu atalgojumu, pienākumus, nozari, pieredzi, ar visu varenā interneta spējām tiek aprēķināts, vai tava konkrētā alga, salīdzinot ar citiem amata brāļiem, ir pieņemama. Salīdzinājumam tika norādītas redaktoru algas arī Igaunijā, Lietuvā un Serbijā (?!).

Smieklīgi šķita interesantie fakti – “pēc 15 minūšu nostrādāšanas varat iegādāties vienu Big Mac”.

Vai, paldies! Tagad laime pilnīga! Bet kā būs ar gāzi apkurei vai ziemas zābakiem?

Katrs pats savas laimes kalējs, un kam vispār tagad viegli, kāpēc es te kaut ko ar neveikla humora pieskaņām cenšos šķetināt? Man vienmēr šķitis, ka kādai taisnības skalai šajā jautājumā jāeksistē, sākot no praktikanta krekla, tālāk kāpjot pa savām karjeras kāpnēm, saņemot paaugstinājumu, pierādot savas prasmes, iegūstot pieredzi un atzinību. Šobrīd ar savu algu esmu apmierināta, bet tajā brīdī, kad dažādu nozaru profesionāļu mājaslapā man

Igors par pusnobrukušu betona kāpņu flīžu nokalšanu pieprasīja 800 eiro, sajutos kā ar slapju zivi pa seju dabūjusi. Tas ir vienas dienas darbs.

Vienas dienas darbs ar perforatoru rokās. Tad tā katru dienu… Nē, jāatpūšas jau arī ir. Teiksim, ka, tikai trīs dienas nedēļā rukājot, Igors nopelna gandrīz 10 000 eiro mēnesī? Tagad skaidrs, kam Ikšķilē tās dārgās villas pieder. Uz kuras planētas mēs dzīvojam?

Prieciņam pāris faktu, kas sajauks Tavu galvu vēl vairāk:

-Didrihsoni mēnesī nopelna 15 000 eiro;
-vidējais skolotāja atalgojums par slodzi mēnesī ir 1478 eiro;
-Rīgas mērs Ķirsis pērn nopelnījis 68 408 eiro jeb 5700 eiro mēnesī;
-vidējā alga ukraiņu karavīriem ir 70 000 Ukrainas grivnas, kas ir aptuveni 1400 eiro;
-Igors (kura pakalpojumus es, protams, nevarēju atļauties) par kāpņu demontēšanu dienā nopelna 800 eiro.

Reklāma
Reklāma

Tu visdrīzāk šo lasi, sēžot pie sava darba datora mājās vai birojā. Pastāsti, rakstot komentārā vai atsūtot savas pārdomas man uz  e-pastu [email protected] vai sadaļā ZIŅO, cik liela ir tava alga un kādā nozarē Tu strādā?

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.