Foto – AFP/LETA. Ilustratīvs attēls

Kriminālseriāli trenē smadzenes 0

Kriminālseriāli ir ļoti labs veids, kā cilvēkam attīstīt savu smadzeņu darbību un neļaut tām novecot, secinājusi Britānijas neirozinātniece Amanda Elisone.

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Mājas
10 ēdieni, kurus nekad nedrīkst dot kaķiem — jūs būsiet pārsteigti
Veselam
Brīdina par paracetamolu: pasaulē visizplatītākajam pretsāpju līdzeklim atklāta savāda blakusparādība
Lasīt citas ziņas

“Labākie kriminālseriāli patur skatītāju neziņā vairāku sēriju ilgumā. Tie liek skatītājiem pievērst uzmanību sarežģītu stāstu pavedieniem un atcerēties to no sērijas uz sēriju. Tas nozīmē, ka veids, kādā kriminālseriāli uzrunā savus skatītājus, liek aktīvi darboties smadzeņu zobratiem,” sarunā ar britu laikrakstu “The Daily Telegraph” norādījusi britu zinātniece Elisone. Viņa skaidro, ka smadzenes nemitīgi ir jānodarbina, lai tās arī vecumdienās saglabātu asumu. “Smadzenes alkst pēc šāda veida stimuliem. Un, jo vairāk tās šādi tiek trenētas, jo precīzāka to darbība kļūst,” uzsver britu zinātniece. Kriminālseriālu skatīšanās liek aktivizēt gandrīz visu smadzeņu rajonu darbību, kas ir atbildīgi par vizualizāciju. Tādējādi smadzenēm tiek nodrošināti nepieciešamie treniņi, lai tās nezaudētu savu asumu.

Elisone skaidro, ka, skatoties kriminālseriālus, tiek trenēti arī tie smadzeņu rajoni, kuri ir atbildīgi par laika plānošanu un darbu organizāciju. “Tas attīsta cilvēka spējas saglabāt uzmanību brīžos, kad smadzenēm ir jāuzņem liels daudzums informācijas. Tas savukārt veicina izziņas spējas,” Britānijas laikrakstam “The Daily Telegraph” sacīja Elisone. Turklāt kriminālseriālu skatīšanās stimulē arī smadzeņu limbisko sistēmu, kas ir atbildīga par tādu ķimikāliju kā serotonīna, kas veicina laimes sajūtu un labsajūtu, un dopamīna, kas nodrošina apmierinājuma sajūtas, radīšanu. Turklāt šīs abas vielas ir kritiski svarīgas, lai novērstu depresijas aizmetņus. Elisone norādījusi: neraugoties uz to, ka smadzenēm ir ierobežotas spējas ilgstoši noturēt uzmanību, tomēr jācenšas smadzeņu treniņu nepārtraukt pusceļā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.