Crimea’s parliament speaker Vladimir Konstantinov speaks during a news conference in Moscow on March 7, 2014. Russia’s parliament will abide by the “historic choice” to be made by Crimea when the Ukrainian region’s people vote in a referendum on joining Russia later this month, the speaker of the Russian lower house said.  AFP PHOTO / VASILY MAXIMOV
Crimea’s parliament speaker Vladimir Konstantinov speaks during a news conference in Moscow on March 7, 2014. Russia’s parliament will abide by the “historic choice” to be made by Crimea when the Ukrainian region’s people vote in a referendum on joining Russia later this month, the speaker of the Russian lower house said. AFP PHOTO / VASILY MAXIMOV
Foto-LETA/AFP

Krimas politiķis: mūsu brālīgā tauta mūs ņem savā sastāvā 6

Krimas parlamenta priekšsēdētājs Vladimirs Konstantinovs svētdien, 9.martā, paziņoja, ka Krievija ir gatava uzņemt Krimu savā sastāvā, ja autonomās republikas iedzīvotāji nākamsvētdien paredzētajā referendumā par to nobalsos.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
Kokteilis
FOTO. Alla Pugačova pārvērtusies līdz nepazīšanai
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Lasīt citas ziņas

“Es atgriezos no Maskavas ar labām ziņām. Mūsu brālīgā tauta mūs ņem savā sastāvā. Mēs kļūsim par Krievijas [federācijas] subjektu. Lai tas notiktu, mums ir jāatnāk uz referendumu 16.martā un jānobalso tā, kā vajag, bet mēs zinām, kā vajag,” sacīja Konstantinovs mītiņā Krimas galvaspilsētas Simferopoles centrālajā laukumā, kurā bija sapulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku, kas atbalsta Krimas pievienošanu Krievijai.

Konstantinovs 7.martā uzturējās vizītē Maskavā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krimas parlaments ceturtdien, 6.martā, pieņēma lēmumu par šīs Ukrainas sastāvā esošās autonomās republikas iestāšanos Krievijā federācijas subjekta statusā un nolēma 16.martā rīkot referendumu par pievienošanos Krievijai. Ukrainas Tieslietu ministrija paziņojusi, ka šis Krimas parlamenta lēmums ir neleģitīms.

Pašlaik Krimu faktiski kontrolē Krievijas spēki bez pazīšanās zīmēm, kas Ukrainas bruņotos spēkus ir aplenkuši to bāzēs.

Krima bija Krievijas sastāvā līdz 1954.gadam, kad toreizējais Padomju Savienības līderis Ņikita Hruščovs nolēma to pievienot Ukrainai. Krimai nav sauszemes robežas ar Krieviju.

Apmēram 58% Krimas iedzīvotāju ir etniskie krievi, ceturtā daļa – ukraiņi, bet aptuveni 12% – Krimas tatāri.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.