
Viltus ziņa: Krievu “troļļi” nozog somu profesora identitāti 5
Kāds “somu blogeris”, vārdā Veiko Korhonens (Veikko Korhonen), labā krievu valodā regulāri raksta komentārus Krievijas medijiem. Viņš it kā dzīvo Oulu – pilsētā Somijas ziemeļos, bet tur viņu neviens nepazīst. Viņš raksta par Krieviju, Somiju un arī par Baltijas valstīm.
Piemēram, Krievijas nedēļas laikrakstā “Argumenti i fakti”, kura tirāža ir vairāk nekā miljons, šā gada ceturtajā numurā publicēts viņa raksts “Чем мир обязан России” (“Par ko pasaulei jāpateicas Krievijai”. Tajā viņš apgalvo, ka Somijai, Latvijai un daudzām citām valstīm (pat ASV!) jābūt pateicīgām Krievijai par savu neatkarību, jo “puse Eiropas valstu un daļa Āzijas valstu saņēma savu valstiskumu no Krievijas rokām”.
Pēc Korhonena rakstītā, Krievija iedevusi neatkarību Somijai vispirms 1802. (!), pēc tam 1918. gadā. Neviens somu blogeris nevarētu pieļaut šādu rupju kļūdu – katrs zina, ka Krievijas cars apsolīja Somijai autonomiju pēc 1809. gada kara. Tikpat aplams ir apgalvojums, ka Krievija labprātīgi iedevusi neatkarību Latvijai 1918. gadā. Tad kā skaidrot, ka Latvijā vēl 1920. gadā notika cīņas pret sarkano armiju?

Somijas laikraksta “Ilta-Sanomat” žurnāliste Arja Pānanena sāka pētīt noslēpumaino Korhonena kungu, un izrādījās, ka ne Oulu, ne citur Somijā par viņu neviens neko nezina. Pie publikācijām Korhonens izmanto Somijas profesora Ates Korhola (Atte Korhola) bildi. Tas nozīmē, ka kāds “trollis” vai pat “troļļu” grupa izvēlējusies segvārdu, kas līdzinās Korhola uzvārdam, un bez atļaujas no interneta paņēmuši viņa bildi.
Profesors Korhola bija pārsteigts, uzzinot par notikušo. Tikmēr “troļļi” pat nepacentās nomainīt bildi arī tad, kad šis stāsts jau bija nonācis Somijas presē. Ates Korhola (61) zinātniskā darbība saistīta ar klimata pārmaiņu pētniecību Arktikā, viņš ir mēreni labējā spārna politiķes Eijas Rītas Korholas bijušais vīrs. Eija Rīta Korhola ir bijusi gan Somijas parlamenta, gan Eiropas Parlamenta deputāte.
Žurnāliste Arja Pānanena sazinājās ar viltus blogeri Korhonenu Krievijas internetā, tomēr viņai tā arī neizdevās noskaidrot, kas slēpjas aiz šī vārda. “Katrā ziņā tie nav somi,” viņa secina.