“Krievu pārsvars skaitliski bija 5:1…” Slaidiņš uzskaita piecus Vuhledaras zaudēšanas iemeslus, ko secinājuši Ukrainas militāristi 92
TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš pastāstīja, kādi ir Ukrainas militāro ekspertu secinājumi pēc tam, kad kaujās ar Krievijas armiju tika zaudēta Vuhledaras pilsēta Doņeckas apgabalā. Slaidiņš uzskaitīja piecus galvenos iemeslus, kāpēc Vuhledara tika zaudēta.
“Pirmais – kaujas gatavu rezervju trūkums, lai atjaunotu karaspēka zaudējumus un stiprinātu 72.brigādi, kas bija tieši iesaistīta pilsētas aizstāvēšanā. Otrais – krievu pārsvars skaitliski bija 5:1. Tas ir normāli uzbrukuma operācijām. Pret vienu ukraiņu brigādi krievi meta piecas – 36., 37.motostrēlnieku brigādi, 1 tanku brigādi – burjatu tankistus, kas ir pieredzējusi brigāde, vēl jūras kājnieku brigādi un atsevišķu motostrēlnieku pulku,” stāstīja NBS majors Slaidiņš, demonstrējot raidījumā grafiku.
Kā trešo, ko bija secinājuši Ukrainas militārie eksperti, Slaidiņš nosauca “slikti organizētu savstarpējo sadarbību”, kā arī elektronisko karadarbības iekārtu trūkumu, kas ļāva krieviem efektīvi pielietot dronus. Savukārt kā ceturtais iemesls Vuhledaras zaudēšanai bijis labi organizētu pretuzbrukumu trūkums. “Tas, visticamāk, saistīts ar to, ka ir ierobežots munīcijas daudzums. Lai veiktu pretuzbrukumu, vajag dabūt uguns pārsvaru, ko ukraiņi laikam nav spējuši,” skaidroja NBS majors.
Tāpat ticis secināts, ka “kaujās tika mestas pilnīgi nenokomplektētas kājnieku vienības ar vāju bruņojumu no teritoriālo spēku vienībām”, tādēļ tikai uz laiku ukraiņu karavīri varonīgi spēja apturēt krievu virzību uz Vuhledaru. Kā piektais iemesls tika nosaukts fakts, ka nav bijusi otrās aizsardzības līnija. “Tie ir šie pieci punkti, ko ukraiņu speciālisti ir izpīpējuši. Ja tos varētu novērst, tad situāciju būtu bijusi pavisam savādāka,” teica Slaidiņš TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”. Viņš arī skaidroja, ka atbildība par visu notikušo Vuhledarā bija komandierim. “Protams, arī sektora komandieri ir atbildīgi – tā ir ķēde, bet galavārds, protams, pieder bruņoto spēku vadībai,” piebilda Slaidiņš.