Krievu drons Latvijā. “Zemajos augstumos tehniski ir grūti kontrolēt gaisa telpu, mums tādu radaru nav!” 0

Man tomēr liekas, ka par daudz Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki uz sevi uzņemas vainu par to, ka Latvijā nepamanīts bija ielidojis no Krievijas pilotētais drons. Tas velns nav tik melns, kā to mālē, tā par šo situāciju TV24 raidījumā “Kārtības rullis” izteicās Tālavs Jundzis, pirmais atjaunotās Latvijas aizsardzības ministrs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Lauva – trauku mazgāšana, Ūdensvīrs – veļas dienas: mājas darbi, kuri katrai zodiaka visvairāk iet pie sirds
Veselam
Sirds ķirurgs atklāj 4 vislielākos ļaunumus, ko cilvēki nodara savam ķermenim 24
Viedoklis
Armands Puče: Mentu kartelis piedzīvo lielus pārbaudījumus 73
Lasīt citas ziņas

“Redziet, mūsu struktūras ļoti labi nodrošina sauszemes robežas apsardzību – ar Baltkrieviju, Krieviju vairāk vai mazāk viss ir kārtībā. Debesis nosedz NATO – katra lidmašīna, kas tuvojas mūsu robežām, Baltijais jūrai tiek pamanīta, tiek pacelti NATO iznīcinātāji – viss strādā, ko vēl vairāk!?” jautā politiķis.

Bet kas ir fakts – zemajos augstumos ir ļoti tehniski grūti kontrolēt gaisa telpu. Kā skaidro Jundzis, šo darbu dara radars, bet tos vajag ne tikai Rīgā un dažās vietās Kurzemē un Latgalē, bet ik pa dažiem desmitu kilometru sistēmas, kas pamana šos lidojošos objektus. Tas notika arī ar šo putnu baru – mēs neredzam, ko redzam un to nevaram precizēt. Tas ir radaru trūkums, un ne jau Aizsardzības ministrija ir vainīga pie tā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd iepriecinoša ziņa ir, ka Latvijai no 2026. gada sāksies vācu novērošanas sistēmu piegāde, šie radari ķers arī zemāk lidojošus objektus, un šajā situācijā nav neviena īsti, ko vainot, tā rezumē Jundzis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.